YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamamıyla ofsayt
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, S&P'nin Türkiye ile ilgili kredi notu değerlendirmesini ilişkin açıklama yaptı.
Tamamıyla ofsayt
03 Mayıs 2012 / 14:43 Güncelleme: 03 Mayıs 2012 / 15:55

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, S&P'nin Türkiye'nin kredi notu görünümüyle ilgili kararına ilişkin, ''Neresinden bakarsanız bakın tamamıyla ofsayt... Burada Türkiye'ye ofsayttan bir gol atmaya çalışıyorlar'' dedi.

Çağlayan, Suudi Arabistanlı Advanced Petrochemichal Company ve Bayegan AŞ işbirliğiyle yapılacak polipropilen yatırımına ilişkin toplantı sonrasında gazetecilerin S&P ile ilgili sorularını yanıtladı.

S&P'nin Türkiye kararıyla kendi itibarlarını ciddi şekilde kaybettiklerini ve itibarlarının sorgulanır hale geldiğini ifade eden Çağlayan, ''Neresinden bakarsanız bakın tamamıyla ofsayt... Burada Türkiye'ye ofsayttan bir gol atmaya çalışıyorlar. Standard & Poor's S&P idi. Şimdi ben double S yaptım. Çünkü bunlar artık çifte standart uyguluyor. Yani bundan sonra S&P derken, double S&P diyebilirsiniz'' şeklinde konuştu.

Türkiye olarak Yunanistan'ın biran önce eskisinden daha iyi olmasını istediklerini dile getiren Çağlayan, ''Double S&P'nin Türkiye'ye yaptığı bu uygulama, arkasından kendilerinin yaptığı uygulamayı çürütecek Yunanistan ile ilgili kararı herşeyi anlatıyor'' yorumunu yaptı. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler