YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tam güne evet, yasaya hayır"
Tam gün yasası ile ilgili tartışmalar sürüyor... Türk Sağlık- Sen Başkanı Önder Kahveci, "Tam gün çalışamaya evet ama yasaya hayır" diyor
"Tam güne evet, yasaya hayır"
13 Ocak 2010 / 13:27 Güncelleme: 13 Ocak 2010 / 13:55

Türk Sağlık- Sen Başkanı Önder Kahveci, yamalı ve sorunlu bir tam gün yasası yerine doğru düzgün, çalışanların hakkını koruyan ve genişletilen bir yasa talep ettiklerini bildirdi.

TBMM Dikmen girişinde toplanan Türk Sağlık -Sen üyesi sağlık çalışanları "Tam güne evet, yasaya hayır" şeklinde slogan attı. Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız'ın da destek verdiği eylemde bir açıklama yapan Türk Sağlık - Sen Başkanı Kahveci, devlette millete hizmeti kutsal bir görev olarak gördüklerini belirterek bu kutsal görevde hekimlerin tam gün çalışmasını olumlu bulduklarını kaydetti. Yasanın bu haliyle eksiklikler ve adaletsizliklerle dolu olduğuna dikkat çeken Kahveci, "Biz yamalı ve sorunlu tam gün yasası yerine doğru düzgün, çalışanların hakkını koruyan ve genişleten bir yasa talep ediyoruz" dedi.

Yasanın bu haliyle beklentilerini karşılamaktan çok uzak olduğunu söyleyen Kahveci, tam gün çalışmaya 'evet' fakat bu haliyle tam gün yasasına 'hayır' dediklerini vurguladı.
Bu yasada istedikleri değişiklikleri bir mektupla dile getirdiklerini belirten Kahveci, sağlık çalışanları olarak imzaladıkları bu mektubu Sağlık Bakanı, siyasi partilerin grup başkanvekilleri ve milletvekillerine gönderdiklerini ifade etti. Yapılan açıklamanın ardından mektupların uçları yakıldı. Uçları yakılan mektupları grup başkanvekillerine vermek için Kahveci ve beraberindeki bir heyet Meclis'e geçti.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler