YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Talimatın postacısı AKP'dir
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, son KCK operasyonlarına ilişkin twitter’dan bir açıklama yaptı. Demirtaş, “İmralı’dan talimat gelmişse, postacısı AKP’dir” dedi
Talimatın postacısı AKP'dir
25 Kasım 2011 / 08:57 Güncelleme: 25 Kasım 2011 / 08:59

Abdullah Öcalan’ın Demirtaş’a “Bir basın açıklaması yaparak ben çocuğumu Türk okullarına göndermiyorum demesi lazım” dediği, 2 gün sonra Demirtaş’ın Fırat Haber Ajansı’na, çocuklarını okula göndermeyerek anadilde eğitim için boykot edeceğini açıkladığı iddia edilmişti. Twitter’dan açıklama yapan Demirtaş, şunları söyledi:
“KCK operasyonları adıyla yürütülen bütün soruşturmalar tezgahtır ve bizzat Başbakan tarafından yürütülüyor. KCK’nin ne olduğunu ve temsilcilerinin kimler olduğunu en iyi Başbakan bilir, çünkü kendileriyle defalarca görüşme yaptı, İmralı’dan yazılan mektupları avukatlar değil, Başbakan’ın bilgisi ve onayıyla devlet heyeti Kandil’e götürdü.

İmralı’dan gelenler talimatsa eğer, postacısı, aracısı AKP’dir. Barış süreçlerinde bu tür ilişkiler normal karşılanırken, işler kötüye gidince avukatlara ve BDP’ye fatura çıkarmak son derece çirkindir.”

Halk gerçekleri biliyor

Demirtaş, AK Parti’nin yayın organları olarak değerlendirdiği bazı ulusal gazetelerin kirli propaganda savaşını 28 Şubatçılar’dan öğrendiğini de iddia ederek, “O süreçte statükocular da islamcılara karşı benzer bir haksız saldırı yürüttüler. Ama kaybettiler. Çünkü halk gerçeklerin ne olduğunu biliyordu. Şimdinin egemen gücü AKP ve medyası da aynı yöntemi Kürtler’e karşı kullanıyor. Ama kaybedecekler, çünkü halk gerçekleri biliyor” ifadelerini kullandı. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler