18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın194,542
 • BIST94.541
 • Dolar4,7355
 • Euro5,5009
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2809
 • İstanbul22 °C
 • Ankara15 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya16 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır23 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri18 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep18 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Talimat geldi, Pensilvanya'dan kaçıyorlar!
15 Temmuz'un ardından köşeye sıkışan FETÖ'nün merkez üssü olarak kullandığı Pensilvanya'da hareketli günler yaşanıyor. Teröristbaşı Gülen’in talimatıyla, örgütün beyin takımı eyaleti terk ederek Kanada'ya kaçmaya başladı.
Talimat geldi, Pensilvanya'dan kaçıyorlar!
06 Ağustos 2016 / 13:17 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 13:25

Türkiye’ye türlü yollardan saldıran, son olarak da kanlı bir darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye ev sahipliği yapan ABD, Ankara’dan gönderilen kanıt niteliğindeki belgeler karşısında köşeye sıkıştı.

Uluslararası alanda itibarı zedelenen, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i daha fazla himaye edemeyen Washington yönetimi alternatif seçenekler üzerinde çalışmaya başladı.

Elebaşının güvenliğinden sorumlu CIA kontrolünde yapılan kaçış planı üzerine, örgütün Pensilvanya’da yaşayan üyelerine “Eyaleti terk edin, geride bir şey bırakmayın” talimatı verildi. 

KANADA İLE İADE ANLAŞMASI YOK

Firar edilecek en yakın ülke olarak, Türkiye ile suçlu iadesi noktasında anlaşması bulunmayan Kanada seçildi. Önceden Kanada’ya kaçan örgütün beyin takımı, Gülen için Pensilvanya’dakinin benzeri  bir malikane hazırlattı.

Türkiye’den yurtdışına firar edecek FETÖ’cüler için de genel bir uyarı yayımlandı. Örgüt üyelerinin ABD’ye yönelmemesi, Almanya başta olmak üzere Çek Cumhuriyeti ve Kanada gibi ülkelerin tercih edilmesi ve kaçışlarda direk uçuşlar yerine aktarmalı uçuşların seçilmesi istendi. 

AVRUPA'DA UYGUN ZEMİN HAZIRLANDI

Geçtiğimiz günlerde bazı batılı ülkeler, FETÖ’cü teröristlerin kendilerine sığınmaları halinde Türkiye’ye iade edilmeyeceklerini ilan etmişti. Bu duyuruyla birlikte elebaşı Gülen’in ‘firar’ çağrısı için uygun zemin hazırlanmış oldu.

Öte yandan deşifre olma ihtimaline karşı, örgüt üyelerine sığındıkları yerden uzaklaşmama ve başka noktalara geçmeye çalışmama talimatı verildi.

Ankara ile görüşmelerini sürdüren Washington yönetiminin, Gülen’in Kanada’ya kaçırılmasının ardından nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

KİRALIK İLANI ASILDI

Terör örgütü elebaşı Gülen’in yakın ekibinde yer alan ve Pensilvanya’daki malikanenin hemen yakınında oturan FETÖ’cüler birer birer evlerini boşaltmaya başladı. Evlerin kapısına ‘for rent’ yani ‘kiralıktır’ tabelası asıldı. 

EVLERDE HAREKETLİLİK VAR

Pensilvanya’daki malikanenin hemen kuzeyinde yer alan evlerde oturan mütevelli heyeti üyesi teröristlerin taşınma hareketliliği kameraya yansıdı. Evlerin önüne yanaşan çok sayıda araç ve kamyonetler dikkatlerden kaçmadı.

SIR BELGELER YANLARINDA

Ev eşyalarını büyük nakliye kamyonlarıyla sevk eden FETÖ’cüler, özel eşyaları için işi şansa bırakmadı. Birçok belge ve değerli eşyaları taşımak için kamyonetler kiralandı. Aile üyeleri geride hiçbir delil bırakmadan, sırlarla dolu belgelerle eyaleti terk etti.

MALİKANE SONA BIRAKILDI

Kanada’ya kaçış planı için Gülen’in her türlü konforu düşünülerek inşa edilen malikane sona bırakıldı. Malikanenin hemen yanı başında bulunan yemekhane ve misafirhane binaları, örgüt üyeleri tarafından kullanılmaya devam edildi.

Malikane etrafında güvenlik önlemleri artırıldı, gece gündüz denetimler sıklaştırıldı. Pensilvanya'daki inin, Gülen’in kaçışından sonra boşaltılacağı öngörülüyor.

 

GÜNEŞ

 // ikra
Bir zamanlar pkk ile yapilan mucadelede onlarca askerimiz arda arda karakol baskinlarinda sehit olurken devleti yonetenler kendilerine halk tarafindan yapilan elestirilere demislerdiki ; Devletin ve ordunun icinde ergenekon diye bir yapilanma var.Onlar pkk ile isbirligi yapiyor hatta istihbarat sagliyor.Sonra onlari hapse tiktilar.Ne oldu?Baskinlar devam etti.Sonra halk gunydoguda devlt hendklere kayitsiz kaldi ve tonlarca bomba ulkeye sokuldu dedi.suclu FETÖ dedilr.sizler uyumaya dvam edin...
07 Ağustos 2016 01:57
paralelciler iş başında
 // patates
Adamlar kalkmış sanki Türkiye
nin suan en büyük derdi tek pkk ymis gibi onu söylenip duruyor. Sanane devlet sendenmi akıl alacak fitneci, içinde senin gibi paralelciler varken hangi işi doğru yapa bilirki. Bu yüzden fitnecilere iyi dikkat edin. Şuan tek dertleri her zamanki gibi devlet hükümet ve tabiki en büyük sorunları Cumhurbaşkanı. Fitneci haramzadeler....
06 Ağustos 2016 22:07
 // Muhafız
Bunların Kanada'ya kaçması daha iyi,orada en azından CİA'in fazla etkinliği olmadığından oradakilere daha rahat Hardal veya VX gazıyla eylem yapıp,hepsini aynı anda ortadan kaldırabiliriz .bu vatan hainlerine kurşun sıkmaya değmez ,bunların hepsini 10kğ Hardal gazıyla ortadan kaldıracaksın ...!!!...
06 Ağustos 2016 21:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler