YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Talabani'den Kılıçdaroğlu'na taktik
Talabani'den Kılıçdaroğlu'na taktik
16 Kasım 2010 09:48
Genel seçimden önce Irak’a gelirseniz oylarınız da artar

Irak Cumhurbaşkanı Talabani, Sosyalist Enternasyonal’de görüştüğü CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu Irak’a davet ederek “Sizi bizzat ben gezdireceğim. Seçimlerden önce gelirseniz size de yardımcı olur” dedi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terörün olmadığı ortamda Türkiye ve Irak arasındaki ilişkilerin daha güçlü olacağını söyledi. CHP lideri, Sosyalist Enternasyonal Konseyi toplantısı sırasındaki  temasları çerçevesinde Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile de görüştü. Kılıçdaroğlu’nu Irak’a çağıran Talabani, “Sizi bizzat ben gezdireceğim” dedi. Talabani, Kılıçdaroğlu’na ayrıca, “Seçimden önce Irak’a gelirseniz size de yardımcı olur” dedi.

IRAK İLE İLİŞKİLER ARTMALI

Talabani’nin Türkiye ile ekonomik ilişkilerin daha fazla güçlenmesini ve daha fazla Türk işadamının Irak’ta yatırım yapmasını istediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, kendilerinin de, bu görüşe katıldığını ve Irak’ın demokratik, bağımsız ve özgür olmasına, toprak bütünlüğüne büyük önem verdikleri mesajını  ilettiklerini ifade etti.

KARİKATÜR SOHBETİ YAPTILAR

Talabani’nin kendisini Irak’a davet ettiğini kaydeden CHP lideri, CHP’nin Talabani’nin partisiyle ilişkileri geliştirmek istediğini de sözlerine ekledi. Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine, görüşmede karikatür sohbeti yaşandığını da ifade etti. Talabani’nin, kendisini hem ABD dostu hem de İran dostu

gibi herkesle konuşan ve kucaklaşan bir politikacı gibi gösteren karikatürlere sitemde bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ‘’Ben de, ‘Türkiye’de Başbakan kendisini karikatürle eleştirenlere dava açıyor, ben dava açmıyorum’ dedim’’ diye konuştu. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler