YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'i yakacaklardı, yakayı ele verdiler
Polis ablukası altındaki Taksim'e girmeye çalışan grup müdahayle karşılaştı. Yapılan aramada göstericilerin çantalarından molotof çıktı.
Taksim'i yakacaklardı, yakayı ele verdiler
01 Mayıs 2015 / 17:08 Güncelleme: 01 Mayıs 2015 / 17:14

 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için Taksim'e gitmek isteyen bir gruba Kurtuluş Caddesi üzerinde polis müdahale etti.

Molotof kokteyli dolu çanta!

Polisin kovalaması sonucu 2'si kadın toplam 6 kişi gözaltına alındı. Bazı göstericilerin çantalarından molotof kokteyli çıktı. Çantaların molotof kokteyli çıkan göstericiler yere yatırılarak kelepçelendi.

Polis araçlarına bindirilen göstericiler Vatan Caddesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Kurtuluş Caddesi üzerinde polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri ise sürüyor.

Yapılan aramada göstericilerin çantalarından molotof kokteyli çıktı.Silah da bulundu

Kurtuluş'ta toplanan ve Taksim Meydanı'na yürümek isteyen grubu, polis dağılmaları yönünde uyardı. Buna rağmen ilerleyişini sürdüren gruba, biber gazıyla müdahale edilmesi üzerine grup, ara sokaklara dağıldı. Grubun kaçtığı sokakta düşürülmüş silah buldu.
 
Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen gruba müdahale edilmesinin ardından göstericiler ara sokaklara dağıldı. Polis, bu sırada yolda bir silah buldu. Eylemcilerin yola düşürdüğü tahmin edilen silah üzerinde, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler incelemelerde bulundu. Silah, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi.

Müdahalenin ardından cadde üzerindeki bir binaya kaçan bazı eylemcilerin çatıdan attığı kiremitler, araçlara isabet etti. Araçlarda hasar oluştu.

Taksim e yürüyen grup polisten kaçarken silah düşürdü

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler