YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de tarihi gün
Çalışanlar 33 yıl aradan sonra Taksim’de 1 Mayıs’ı kutlayacak.
Taksim'de tarihi gün
01 Mayıs 2010 / 07:41 Güncelleme: 01 Mayıs 2010 / 07:42

Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs nedeniyle 6 işçi ve memur konfederasyonu ortak etkinliği saat 10.00’da başlayıp 16.00’da bitecek. 1977 kanlı 1 Mayıs sonrası ilk kez Taksim Meydanı’na 3 koldan giriş yapılabilecek. DİSK ve KESK Şişli-Mecidiyeköy güzergahından,Türk-İş ve Kamu-Sen Unkapanı Köprüsü üzerinden, Hak-İş ve Memur-Sen de Dolmabahçe'den saat 11.00'de yürüyüşe başlayacak. ARAÇ TRAFİĞİ OLMAYACAK Kortejler saat 12.20 ile saat 13.00 arasında alanda kendileri için belirlenen yerlerde yerlerini alacak. Ardından Timur Selçuk ve Ruhi Su Korosu konser verecek. Alandaki gruplar da Taksim’den Şişli istikametine, Tarlabaşı üzerinden Aksaray yönüne, Mete Caddesi’nden de Beşiktaş yönüne doğru dağılacak. Bu üç noktanın dışında diğer tüm güzergahlar yaya ve araç trafiğine kapalı olacak.

İSTANBUL’A ZIRHLI ARAÇ

Yasa dışı gösterilere karşı Adapazarı, İzmit ve Eskişehir gibi çevre illerden TIR ve kamyon gibi sivil taşıtlarla sevk edilen zırhlı araçlar, sabaha karşı 04.00 sıralarında İstanbul’a ulaştı. Yetkillier zırhlı araçların “panzer” ve “akrep” tipi olduğunu belirtti.

PTT’DEN 1 MAYIS PULU

PTT Genel Müdürlüğü, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü konulu bir seri anma pulu ve ilk gün zarfı çıkardı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Türkiye'nin korkularını attığı, tabularını yıktığı bir dönemde PTT'nin bir buçuk asırlık tarihinde ilk defa 1 Mayıs pulları bastığını hatırlatarak, "Bu yıl, Taksim'de emekçiler bir araya gelecek. İşte, 1 Mayıs pullarını bu açıdan ülkenin normalleşmesiyle, tabularından kurtulmasıyla aynı döneme denk düşen bir incelik olarak görüyorum” dedi.

Abdullah Gül: Bu yılki 1 Mayıs sınav olacak

Cumhurbaşkanı Gül, bugün kutlanacak 1 Mayıs'ın sendikalar ve çalışanlar için bir sınav olacağını belirtti. Gül, ''İstanbul'daki kutlamaların geçmişteki tüm olumsuzları unutturacağını ümit ediyorum. Bizler de sizler de emekçiyiz, herkes emekçi. 1 Mayıs hepimizin bayramı'” dedi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler