YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de protesto!
Taksim'de protesto!
13 Mart 2012 21:56
Beyoğlu'nda bir grup, Sivas olaylarına ilişkin 7 sanık hakkındaki davanın zaman aşımından düşmesi kararını protesto etti.

Taksim Meydanı'nda toplanan gruptakiler, pankart açarak, ıslık, alkış ve sloganlar eşliğinde Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü.

Galatasaray Lisesi önünde grup adına açıklama yapan Özge Ozan, zaman aşımı olayına tepki amaçlı toplandıklarını belirterek, ''katliamın üzerinin kapatılmaya çalışıldığını'' öne sürdü.

Sivas, Kahramanmaraş, Çorum, Gazi ve Uludere'de yaşananları hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade eden Ozan, adalet isteğini her zaman ve her ortamda dillendireceklerini kaydetti.

Açıklamanın ardından tekrar Taksim Meydanı'na yürüyen protestocu grup, bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.

İZMİR'DE DE KARAR PROTESTO EDİLDİ

Sivas olaylarına ilişkin 7 sanık hakkındaki davanın zaman aşımından düşmes, İzmir'de protesto edildi.

KESK, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerince oluşturulan İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu tarafından düzenlenen eyleme katılanlar, ''İnsanlık suçları zaman aşımına uğratılamaz'' pankartının arkasında sloganlar eşliğinde Konak Metro İstasyonu'ndan Konak Meydanı'na yürüdü.

KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ramis Sağlam, yaptığı açıklamada, Sivas olayları davasının, ''Hukuk kuralları ayaklar altına alınarak' sonuçlandırıldığını iddia etti.

Sağlam, şunları kaydetti:

''Herkesi, bu vahşetin üstünü örtmeye çalışanlardan hesap sormaya çağırıyoruz. İnsanlığa karşı işlenmiş suçlar, zaman aşımına uğratılamaz. Sivas katliamı davası, sadece Alevilerin değil, tüm insanlığın davasıdır.''

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.(AA)

SAMİMİYET KATİLE ALKIŞ TUTMAK
 // necatibey
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
14 Mart 2012 11:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler