YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de olaylı gece: 13 kişi gözaltına alındı
Taksim'de olaylı gece: 13 kişi gözaltına alındı
28 Eylül 2013 19:28
Taksim'de Gezi Parkı’na yürümek isteyen grupla polis arasında arbede yaşandı. Olayda 6 eylemci gözaltına alındı.

Gezi Parkı girişinde bulunan merdivenlerde, Gezi olayları sırasında telef olan hayvanlar için basın açıklaması yapmak isteyen Yeryüzü Özgürlük Derneği üyelerine polis müdahale etti. Gezi Parkı merdivenlerinde girişleri denetlemek üzere zincir oluşturan polis, basın açıklaması yapmak isteyen göstericileri kalkanlarıyla İstiklal Caddesi ve Sıraselviler caddesine doğru itti. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı olaylar sırasında hayvanseverlerden bazıları ezilme tehlikesi geçirirdi.

Çocuğu gözaltına alınan bir kadın ağlayarak, polislerden çocuğunu göstermelerini istedi. Eyleme destek vermek üzere merdivenlere gelen Dünya Yazarlar Birliği (PEN) Türkiye Merkezi Başkanı Tarık Günersel, polisin tutumunu eleştirerek “Hayvan hakları ile ilgili açıklama yapmak üzere Gezi Parkı'nın önünde geldik. Duyarlı insanlar davet etti, biz de geldik. Ancak polisler en doğal hakkımıza bile engel çıkarıyor" diye konuştu. Olaylar sırasında 13 kişi gözaltına alındı.

BULUTTAN NEM KAPMAK
 // DÜNYANIN EN ÇOK GEZEN ADAMI
Bu Geziciler de paranoyak olup çıktılar. Madem o kadar doğa seversiniz, sivrisinek ve haşerat ilaçlayan araçları taşlasanıza. Ayrıca bütün kasap ve manavların camlarını indirsenize! Bu adamlar, hayvan ve bitki katliamı yapıyor, sen o maydanozlu et kızartmasını hangi vicdanla mideye indiriyorsun. Yoksa, ağaç, bitki de, maydanoz bitki değilmi, yoksa sivrisinekler uzaylı mı?...
29 Eylül 2013 Pazar 14:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler