YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de gerginlik sürüyor
İstanbul polisi, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde eylem beklentisi nedeniyle Taksim ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.
Taksim'de gerginlik sürüyor
01 Eylül 2013 / 12:55 Güncelleme: 01 Eylül 2013 / 14:26

Taksim Meydanı'nda barış zinciri oluşturmak isteyen grubu polis engelledi. Kalkanlarıyla grubu püskürten polis ile eylemciler arasında zaman tartışma yaşandı.Sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine Dünya Barış Günü'nde Taksim Meydanı'nda toplanan bir grup gösterici, barış zinciri oluşturmak istedi. İnsan zinciri oluşturan göstericileri polis engelledi. Kalkanlarla ilerleyerek grubu püskürten polis, Taksim ve çevresini boşalttı.

Polisin kallkanlı müdahalesi sırasında zaman zaman gerginlikler de yaşandı. Bazı kadın eylemciler polise bağırarak tepki gösterirken, arada kalan gazeteciler de polisle tartıştı. Polisin müdahalesi ile İstiklal Caddesi ve ara sokaklarına doğru dağılan eylemciler, "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganları attı. Grubun, Taksim'in ara sokaklarında dağıldığı görülürken, polisin İstiklal Caddesi ve çevresindeki nöbeti sürüyor.

Taksim Gezi Parkı ve metro girişleri yaya trafiğine kapatıldı

Güvenlik önlemleri kapsamında Taksim Gezi Parkı yaya giriş çıkışlarına kapatılırken, metro seferleri de durduruldu.1 Eylül Dünya Barış Günü'ne twitter üzerinden yapılan eylem çağrısı üzerine harekete geçen polis, Taksim ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Olası bir eyleme karşı Taksim Gezi Parkı'nı yaya giriş çıkışlarına kapatan polis, güvenlik gerekçesiyle Taksim'e yapılan metro seferlerini de durdurdu. Polis vatandaşları alternatif güzergahlara yönlendirdi. Taksim Meydan çevresinde de çevik kuvvet ekipleri ve sivil polislerin olası bir eyleme karşı hazır bekletildiği görüldü.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler