YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de Charlie hebdo gerginliği
Taksim'de Charlie hebdo gerginliği
11 Ocak 2015 20:10
12 çalışanı katledilen Charlie Hebdo dergisine destek için Taksim İstiklal Caddesi'nde yürüyen kalabalığa 3 kişi "Fransa'da 12 kişi öldü diye mi yapıyorsunuz bunları" diye bağırarak saldırı girişiminde bulundu.

Gazeteciler Forumu’nun Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırıda yaşamını yitirenler için Paris’te düzenlenen anmayla eşzamanlı olarak İstanbul ’da düzenlediği yürüyüşte gerginlik yaşandı.

Gruba tepki göstererek saldırmak isteyen 2 kişi uzaklaştırılarak polis otosuna bindirildi. Benzer bir tepkiyi grubun Fransız Konsolosluğu’na ulaştığında gösteren 3’üncü bir kişi de polisin aynı muamelesiyle karşılaştı.

Galatasaray Meydanı'nda toplandılar

Galatasaray Meydanı’nda toplanan yaklaşık 50 kişilik grup “Hepimiz Charlie’yiz” yazılı pankartın arkasında Fransız Konsolosluğu’na doğru yürüyüşe geçti. İstklal caddesinin geçildiği sırada 2 kişi gruba yönelik tepki gösterdi.

1-035.jpeg

Polisin ilk olarak olay yerinden uzaklaştırıp polis otosuna bindirdiği bu kişinin “Müslüman kanları dökülüyor, siz hala burada konuşuyorsunuz” diye bağırdığı görüldü.

"12 kişi öldü diye mi bunları yapıyorsunuz" diye bağırdı

Gruptan uzaklaştırılıp polis otosuna bindirilen ikinci kişi de baş ve işaret parmakları açık elini kaldırarak çevredekilere gösterdi. Bu sırada yürüyüşü yapan gruptakiler de bu kişileri yuhaladı.

Fransa’daki saldırıyı protesto eden grup daha sonra yürüyüşüne devam ederek Fransız Konsolosluğuna ulaştı. Burada da bir kişi protestoculara yönelik “Fransa’da 12 kişi öldü diye mi yapıyorsunuz bunları “ diye bağırdı.

Polis bu kişiyi de çok hızlı olarak olay yerinden uzaklaştırdı. Yürüyüşünü tamamlayan grup basın açıklamasının ardından dağıldı. Protestoculara yönelik tepki gösteren 3 kişinin de kimliği açıklanmadı.

2-018.jpeg

 

RADİKAL

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler