YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim Platformu: Mücadeleye devam edeceğiz
Taksim Platformu: Mücadeleye devam edeceğiz
12 Temmuz 2013 07:12
Mahkeme sevk edilen 12 kişi serbest bırakılmasının ardından İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Taksim Platformu üyeleri, "45 gündür sürdürdüğümüz mücadelemizi aynı güç ve kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

Mahkemenin 12 kişiyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakması üzerine adliye önünde bekleyen kalabalık bir grup sevinç gösterisinde bulundu.

'Bu daha başlangıç mücadeleye devam', 'Baskılar bizi yıldıramaz, 'Her yer Taksim her yer direniş' şeklinde sloganlar atıldı, pankartlar açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile bazı CHP'li vekiller yargılanan eylemcilere destek için adliyeye geldi.

Taksim Platformu'nun basın açıklamasından bazı satır başları ise şu şekilde: "45 gündür Taksim'de, İstanbul'da, İzmir'de Dersim'de, Adana'da, Türkiye'nin dört bir yanında parkımıza sahip çıkmak için, yaşam tarzımıza sahip çıkmak için direniyoruz. 45 gündür hep birlikte mücadele ediyoruz. Gaz bombalarıyla, toplarla, plastik mermilerle, tazyikli suyla saldırıyorlar. Gözaltına alıyorlar. Korkmuyoruz, yılmıyoruz.

En son 8 Temmuz'da Gezi Parkı'na gitme suçu işleyen Taksim Dayanışması üyelerini gözaltına aldılar. 3 gündür hukuksuz bir şekilde gözaltında tutuldular. Ve bu gün nihayet adliyeye getirildiler. Sabahtan beri buradayız.

Sabahleyin de arkadaşlarımızı alacağımızı söyledik. 50 arkadaşımız bugün adliyeye getirildi. 38 arkadaşımız savcılıktan serbest bırakıldı. 12 arkadaşımız tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Öğlen yaptığımız açıklamada tek bir arkadaşımızı size bırakmayacağız dedik. Ve arkadaşlarımızı aldık. İşte 50 arkadaşımız aramızda, onlara hoşgeldiniz diyoruz. 45 gündür sürdürdüğümüz mücadelemizi aynı güç ve kararlılıkla sürdüreceğiz."

Kalabalık grup, adliye önünde bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler