YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim piyanisti şimdi de bakın nerede!
İstanbul'daki Gezi olayları sırasında Taksim'de piyanosuyla konser veren Alman provokatör Martello, bu kez protestoların sürdüğü Ukrayna'nın doğu kenti Donetsk'te ortaya çıktı.
Taksim piyanisti şimdi de bakın nerede!
22 Nisan 2014 / 10:33 Güncelleme: 22 Nisan 2014 / 10:38

İstanbul'daki Gezi kalkışması sırasında Taksim'de konser veren provokatör piyanist Davide Martello, bu kez ayrılıkçı olayların sürdüğü Ukrayna'nın doğu kenti Donetsk'i karıştırmak için gönderildi.

Kendisini barış aktivisti olarak tanıtan piyanist Martello, bir aracın arkasındaki taşıyıcıyla yüzlerce kiloluk piyanosunu Almanya'dan Ukrayna'nın doğusuna kadar getirdi.

İtalyan asıllı Alman piyanist, "kendi ellerimle yaptım" dediği piyanosunu Donetsk'te Rusya yanlılarınca haftalardır işgal altında tutulan valilik binası önüne indirdi.

Bir bisiklet sayesinde de çekebildiği tekerlekli bir düzenek üzerindeki piyanosunu çalan Martello, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında müziğiyle barış mesajı verdi.

"Sadece barış için buraya geldim" diyen Martello, ne Rusya ne de Ukrayna yanlısı olduğunu, gerilimin bitmesine yardımcı olmak amacını taşıdığını anlattı.

Taksim'de de ortaya çıkmıştı

Martello, Almanya dışında İstanbul'un ardından ikinci kez konser verdiğini söyledi. Almanya'nın çeşitli kentlerinde sokak konserleri düzenleyen piyanist Martello, daha önce Gezi kalkışması sırasında İstanbul'da Taksim meydanında da piyano çalmıştı.

Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlıları, nisan başından bu yana hükümet binalarını işgal ederek bölgenin geleceği hakkında referandum yapılmasını talep ediyor.

 

YENİ AKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler