YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim kapatıldı, gruplar toplanıyor
Taksim Meydanı ve Taksim'e çıkan caddeler demir bariyerlerle kademeli olarak kapatıldı.
Taksim kapatıldı, gruplar toplanıyor
01 Mayıs 2014 / 07:49 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 07:51

İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklamayla Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs kutlamasına yasaklanmasının ardından, günler öncesinden Taksim ve çevresine getirilen demir polis bariyerleri, saat 00.30'dan itibaren belirlenen noktalara kurulmaya başlandı. Görevliler önce Taksim Cumhuriyet Anıtı ve çevresini kapattı. İlerleyen saatlerde de kademeli olarak Taksim Meydanı ve Taksim'e çıkan yollara bariyerler kuruldu. Anıtın kapatıldığını gören bazı vatandaşlar, anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Öte yandan Taksim ve çevresinde 1 Mayıs'ta görev alacak personel için, bölgeye seyyar tuvaletler konuldu.

Turnikelere şerit çekildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1 Mayıs nedeniyle daha önceden belirlediği ulaşım tedbirleri kapsamında, bazı metrobüs ve metro duraklarının turnikelerine güvenlik şeridi çekildi.

TOMA'lar konuşlandırıldı

Güvenlik önlemlerinin alınacağı bölgelere de, gece saatlerinden itibaren 'akrep' diye tabir edilen zırhlı polis araçları ile TOMA'lar görev yerlerine konuşlandırıldı.

DİSK önünde toplanmalar başladı

1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyeleri, Şişli'deki genel merkez binası önünde toplanmaya başladı. Gece saatlerinde genel merkez binasına gelen grupların, ilerleyen saatlerde artması bekleniyor.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için gruplar Beşiktaş'ta toplanmaya başladı. Barbaros Bulvarı ve Başbakanlık Ofisi önü trafiğe kapatılırken, çevik kuvvet polisleri geniş güvenlik önlemi aldı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler