YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim bombacısının ağabeyi: Camide namaz kılmazdı
Taksim bombacısının ağabeyi: Camide namaz kılmazdı
24 Mart 2016 10:43
Beyoğlu'nda üzerindeki bombayı patlatarak 4 kişinin ölümüne sebep olan DAEŞ'li canlı bomba Mehmet Öztürk'ü kardeşi Yaşar Öztürk anlattı. Öztürk, "kardeşim camide namaz kılmazdı" dedi.

Beyoğlu2nda üzerindeki bombayı patlatarak 4 kişinin ölümüne sebep olan DAEŞ üyesi Mehmet Öztürk’ün gözaltına alınan ağabeyi Gökhan Öztürk, kardeşi Yaşar Öztürk ile ana ve babasının İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

CANLI BOMBAYI KARDEŞİ ANLATTI

Canlı bomba Mehmet Öztürk’ün ana ve babası güvenlik ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, iki kardeş İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Yaşar Öztürk ifadesinde ağabeyi Mehmet Öztürk hakkında çarpıcı detaylar anlattı.

Ağabeyinin içine kapanık ve sessiz biri olduğunu belirten Yaşar Öztürk, şunları söyledi:

CAMİDE NAMAZ KILMAZDI

“Ağabeyim devletin sistemini pek sevmezdi, eleştirirdi. Ağabeyim Mehmet genelde sessizdi. İçine kapanıktı. İki sene kadar evvel Gaziantep Şehitkamil ilçesinde bulunan mescit tarzı bir yer olan Müslüman Gençler Derneği’ne giderdi. Ben de birkaç kez ağabeyimle beraber girmiştim. Genelde 20-25 şahıs olurdu. Ve burada dini konular hakkında sohbet edip, Kur’an okunurdu."

Ağabeyim 2014 yılında askerden geldikten sonra dini konularda namaz kılmasında falan değişikler yaşanmıştı. Genelde hiç kimseyle samimiyet kurmazdı. Yaklaşık 5 yıldır telefon kullanmıyordu. Kendisi genelde televizyon izlemekten, müzik dinlemekten hoşlanmazdı. Bize namaz kılmamız hakkında telkinlerde bulunurdu. Yalnız kendisi namaz kıldığında farklı namaz kılardı. Camide namaz kıldığını görmedim.”

 

YENİ AKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler