YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksicilere müjde verdi
Başbakan Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde taksicilerle buluştu. Korsan taksi konusunun takipçisi olduklarını dile getiren Başbakan "Yeni dönemde bu işin yasal düzenlemelerini daha caydırıcı olacak şekilde ele alacağız"dedi.
Taksicilere müjde verdi
29 Nisan 2011 / 21:11 Güncelleme: 29 Nisan 2011 / 21:20

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefet partisini eleştirerek, ''İstanbul'dan belediye başkan adayı olur ama Kağıthane'ye 'Kağıttepe' derler. Bunlar İstanbul'da taksici olsalar, müşteriyi Aksaray semtine değil, Aksaray iline götürürler'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde taksicilerle bir araya geldi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada CHP'yi eleştirerek, şunları kaydetti:

''İstanbul'dan belediye başkan adayı olur ama Kağıthane'ye 'Kağıttepe' derler. Bunlar İstanbul'da taksici olsalar, müşteriyi Aksaray semtine değil, Aksaray iline götürürler. İstedikleri kadar mazeret üretsinler, karalasınlar, istedikleri kadar kırk dereden kırk su getirsinler, onlar kırk dereden kırk su getirmeden, biz Karadeniz'den suyu getirip, Marmara'ya inşallah akıtacağız.''

Korsan taksi konusunun takipçisi olduklarını belirten Erdoğan, ''Valilik olarak, emniyet müdürlüğü olarak bu işin peşini bırakmıyoruz, bırakmayacağız. İnşallah yeni dönemde, tabii burada bu işin yasal düzenlemelerini de çok daha ciddi, çok daha caydırıcı şekilde alacağız. Bunun yasasını çok daha farklı şekilde çıkaracağız. Bu bir hak gasbıdır, buna müsaade edilemez, buna müsaade edemeyiz'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler