YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksiciler sokağa döküldü
Taksiciler sokağa döküldü
28 Aralık 2010 11:07
Taksiciler yine sokaktaydı. Ne benzin zammını protesto ediyorları ne de taksimetre yükseltmeye çalışıyorlardı. Bu sefer onalrın derdi canlarıydı...

Bursa'da 5 gün önce bir taksi sürücüsünün gasp edildikten sonra bıçakla yaralanması taksicileri çileden çıkardı. Araçlarıyla gece yarısı yol kapatan taksiciler yaşanan olayı korna çalarak protesto etti.

Bursa'da 2 kişi, 24 Aralık 2010 günü bindikleri taksinin sürücüsünü Karamürsel'de gasp ettikten sonra bıçakla yaraladı. Bursa'dan Karamürsel'e getirmeleri karşılığında, 16 T 0431 plakalı taksi sürücüsü Serkan Ölmezkurt'la 200 TL karşılığında anlaşan iki kişi, D-130 Karayolu Kayacık Mahallesi mevkiine geldiklerinde taksi sürücüsü Ölmezkurt'un boğazına bıçak dayayarak yanındaki parayı kendilerine vermesini söyledi. Taksicinin cebindeki 300 TL'yi alan zanlılar, otomobilden inmek istedikleri sırada kendilerine direnen Ölmezkurt'u boğazından bıçakla yaraladı. Karamürsel Devlet Hastanesine kaldırılan Ölmezkurt'un boğazına 30 dikiş atıldı.

Yaşanan olayın ardından mesai arkadaşlarının gasp edilmesini hazmedemeyen taksiciler, Kültürpark Karamustafa mevkiinde toplanarak konvoy halinde şehir merkezine gitmeye karar verdi. Boğazından bıçakla yaralanan Ölmezkurt burada bir açıklama yaparak kendisini gasp eden şahısların esrar maddesi kullandığını öne sürdü. Olayların önlenmesini isteyen Ölmezkurt, "Bir ay içinde 5 arkadaşımız gasp edildi. Bu şahıslar parayı taksi şoförüne verdikten sonra gittikleri noktada taksiciyi gasp ederek verdikleri parayı tekrar geri alabiliyorlar. 10 yaşındaki bir çocuk mahallelere gelip esrar, eroin, alkol alabiliyor. Bizim arabalarımıza da binen herkes efe dayı oluyor. 15 yaşındaki çocuk bize kafa tutuyor 15 yıldır bu işi yapıyorum, 6 yıldır da bir taksi firmasında çalışıyorum. İlk defa başıma böyle bir olay geldi. Şükürler olsun ki yaşıyoruz" dedi.

Başından geçen olayı anlatırken o anları yeniden yaşamış gibi olan Ölmezkurt, boğazına bıçak dayadıklarını ve o sırada geriye doğru gerildiğini söyledi. Boynuna 30 dikiş atılan Ölmzekurt'un boğazı ise sargı bezi ile sarıldı. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler