YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksici son yolculuğuna uğurlandı
Taksici son yolculuğuna uğurlandı
03 Ocak 2011 15:35
İstanbul'da önceki gün öldürülen taksici Kenan Önal bugün son yolculuğuna uğrlandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun telefonla acılı aileye başsağlığı diledi. Cenaze töreninine ise CHP'li Sevigen katıldı!

Üsküdar'da önceki gece gasp amacıyla aracına binen kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldüğü öne sürülen taksici Kenan Önal (54) son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de katılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taksicinin oğlu Yunus Önal'a telefonla başsağlığı diledi.

Kenan Önal için Güngören'deki evinin arka sokağında bulunan Söğütlü Yayla Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Önal'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Bayram Ekmekçi ve taksiciler katıldı. 3 çocuk babası olan Önal'ın askerde bulanan oğlu ise cenaze törenine yetişemedi. Sevigen, taksicinin oğlu Yunus Önal'ı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştürdü. Kılıçdaroğlu, telefonla görüştüğü Yunus Önal'a başsağlığı dileklerinde bulundu.
Camiye gelirken korna çalan taksi sürücüleri, Önal'ın öldürülmesini protesto etti. Cenaze töreninde Önal'ın yakınları gözyaşlarını tutamadı. Milletvekili Mehmet Sevigen, taksicilerin sorunlarıyla ilgili daha önce çok sayıda girişimde bulunduğunu belirterek, taksilere kabin yapılması için meclise teklif sunduğunu söyledi. Son olarak Önal'ın öldürüldüğünü anlatan Sevigen, taksicilerin sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Önal'ın cenazesi araca bindirilerek, Hızır Reis Sokak'taki evinin önüne getirildi. Cenazenin gelişiyle birlikte Önal'ın eşi ve annesi gözyaşlarına boğuldu. Burada okunan duaların ardından Önal'ın cenazesi defnedilmek üzere Habipler Mezarlığı'na götürüldü. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler