YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Takma gözünü çıkardı
Terör örgütü mensuplarının teslim oluş biçimi ve sonrasında yaşanan gösterilere bir tepki de Bursa'dan geldi.
Takma gözünü çıkardı
23 Ekim 2009 / 17:49 Güncelleme: 23 Ekim 2009 / 18:06

Güneydoğu'daki operasyonda bir gözünü kaybeden ve protez gözle hayatını idame ettiren Gazi Beyazıt Tuna, protez gözünü çıkarıp, "Ben bu gözü bunun için mi kaybettim" diye isyan etiti.  


 

Bursa'da Ülkü Ocakları Kadın Kolları şehitler için fotoğraf sergisi açtı. Sergide hüznün yanısıra dağdan inen teröristler nedeniyle öfke de vardı. 
 

Ördekli Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışında konuşan Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Maksut Yazıcı, amaçlarının şehitlerin üzerinden siyaset yapmak olmadığını söyledi. 
 

Şehit Timur Atasever'in babası Emrullah Atasever ise ateşin düştüğü yeri yaktığını ifade ederek, dağdan inen teröristlerin karşılanışlarına tepki gösterdi. 
 

Atasever, "Biz bir avuç PKK'lıya laf anlatamıyorsak, ABD'ye ve AB'ye hiç anlatamayız. Şimdilik 34 terörist geldi eğer biz dimdik durmaya devam etmezsek bunlar gelecek. Ancak biz bu vatanın bir karış toprağını kimseye vermeye niyetimiz yok" dedi.  

GÖZÜMÜ NİYE KAYBETTİM  
 

Açılışta konuşan ve protez gözünü çıkaran Gazi Beyazıt Tuna da öfkeyle haykırarak, "34 bin şehide karşılık 34 teröristin yaptığına bakar mısınız? Biz kuru sözler değil adam gibi adam istiyoruz. Meclis, analar artık ağlamasın diyor. Peki ben o zaman gözümü niye kaybettim. Bu memleket sahipsiz değil. Bir uzvumu kaybetmiş olsam da yine bu vatan için savaşırım" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler