YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TAK'ın sahte militanı CHP yakını gazetede yazar çıktı
TAK’ın Ankara saldırısını gerçekleştiren PYD-YPG terör örgütünü korumak için saldırıyı gerçekleştiren militan olarak duyurduğu kişi CHP’ye yakın bir sitede yazarlık yapan Şafak İnan çıktı.
TAK'ın sahte militanı CHP yakını gazetede yazar çıktı
20 Şubat 2016 / 15:03 Güncelleme: 20 Şubat 2016 / 15:10

Ankara’da 17 Şubat Çarşamba akşamı terör örgütü PYD-YPG tarafından askeri personeli taşıyan servise bombalı saldırı düzenlenmişti. Hain saldırıda 27’si askeri personel 1’i sivil olmak üzere 28 kişi hayatını kaybetmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla olayı araştıran emniyet birimleri terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD-YPG’ye ulaşmıştı. Saldırıyı YPG militanı Salih Necar’ın olduğu tespit edilmişti.

MİLİTAN DEDİLER YAZAR ÇIKTI

Ancak olaydan kısa bir süre sonra TAK isimli örgüt, saldırıyı üslenip Abdulbaki Sönmez isimli militanın bombayı patlattığını öne sürmüştü. Çok zaman geçmeden bu açıklamanın yalan olduğu TAK’ın YPG’yi korumak için böyle bir girişimde bulunduğu ortaya çıktı.

Militana ait olduğu söylenen o fotoğrafın Photoshop ürünü olduğu ortaya çıktı. Örgüt, militan olduğunu iddia ettiği kişinin kafasını, Şafak İnan isimli Kemalist çizgideki yerel gazetelerde yazarlık yapan bir ismin kafasıyla değiştirdiği anlaşıldı.

O İSİM KONUŞTU

Fotoğrafı kullanılan Şafak İnan, yaptığı açıklamada, "O fotoğrafımı 2010 yılından itibaren tüm köşe yazılarımda kullanmaktayım" dedi.

İnan'ın açıklaması şu şekilde oldu:

"Merhaba, ben chpgundemi.com'un Genel Yayın Yönetmeni M. Şafak İnan. Ankara saldırısını üstlenen TAK terör örgütünün yayınladığı fotoğraf, şahsıma ait olup, fotomontaj yapılarak değiştirilmiştir. Montaj yapılan o fotoğrafımı 2010 yılından itibaren tüm köşe yazılarımda kullanmaktayım. Kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Şu an avukatımla beraber Avcılar İlçe emniyet müdürlüğüne, sorumlular hakkında şikayetçi olmaya geldik."

chdp olmayan karizmayı kurtarma derdinde
 // ali yılmaz
lider(!)leri tarafından PYD terör örgütü değildir denmesinin artından gerçekleşen son kalleş saldırı ardından chdp'nin fetömsü militanları tarafından chdp'nin olmayan karizmasını kurtarma operasyonu yapıyorlar....
21 Şubat 2016 Pazar 00:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler