YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tahşiyeciler kumpas soruşturmasında 5 kişi tahliye edildi
Tahşiyeciler kumpas soruşturmasında 5 kişi tahliye edildi
03 Ekim 2015 00:49
Tahşiyeciler isimli gruba kumpas kurulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte tutuklu bulunan 5 kişinin tahliyesine karar verildi

Aralarında eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder’in de bulunduğu 4 kişi kararın ardından tahliye edilirken hakkında başka bir dosya bulunan Kazım Aksoy’un ise tutuklu hali devam edecek. 

Tahşiyeciler isimli gruba kumpas kurulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame kabul edildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamenin ardından tutuklu 5 kişinin de tahliye edilmesine karar verildi. Soruşturma kapsamında Silivri Cezaevi’ne tutuklu bulunan eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder ile birlikte Yasin Koyuncu, Selçuk Ocaktan ve Ufuk Yıldırım’ın da tahliyesine karar verildi. Tahliye karanının cezaevine tebliği edilmesi ile birlikte tutuklu sanıklar sırayla tahliye işlemleri gerçekleştirildi. Tahliye edilenler arasında yer alan Kazım Aksoy hakkında bulunan başka bir dosya nedeniyle tutuklu halinin devam edeceği öğrenildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler