YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tahşiye operasyonunda fotomontajlı tehdit!
Tahşiye operasyonunda fotomontajlı tehdit!
04 Ocak 2015 08:25
Tahşiye operasyonuyla paralel yapının şantaj dosyaları da ortalığı dökülüyor. Paralel çete, gözaltına aldığı A.A’yı, bazı isimleri suçlaması için kendisinin ve arkadaşının özel görüntülerini yaymakla tehdit etmiş.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Tahşiye kumpasında şok bir detay ortaya çıktı. Paralel yapı soruşturmasına ait polis fezlekesinde paralel yapının Mehmet Doğan ile arkadaşlarına suç isnat etmek için hukuksuzca kaydettiği özel hayat görüntülerini kullandığı belirlendi.

Tahşiyeciler grubuna ait evlerde ele geçirildiği iddia edilen sis bombalarıyla ilgili ifadesi alınan A.A’ya önce özel hayatına ait kayda alınmış teknik izleme kayıtları, özel yaşam içierikli telefon tapleri izletildi. A.A’ya arkadaşı C.Ç’nin de bir bayan arkadaşıyla gizliden çekilmiş görüntüleri de izletildi.

Onlardan hala korkuyorum

Özel hayata ait ve soruşturmayla hiç bir alakası olmayan görüntüler izletilen A.A’ya 30 Aralık 2009’da, Bahçelievler’deki Tahşiye grubuna ait evde yapılan aramalarda  bulunduğu iddia edilen bombalar ile ilgili itirafta bulunması istendi. Polis Fezlekesinde de yer alan  şantajı doğrulayan  A.A,  yaşadıklarını şöyle anlattı: “Her türlü iftirayı atabilirler, Allah korkusu yok bunlarda vallahi onlardan korkuyorum. Montajla iftirayla insanların hayatlarını karartıyorlar. Tahşiye Yayınevinde çalışıyordum. Beni 4-5 gün gözlatında tuttular. Patorunumu hapse attılar ancak benim de hayatımı kararttılar, bana El-Kaide damgası vurdukları için iki yıl işsiz kaldım.”  

‘İstediğimiz ifadeyi vermezsen bu görüntüleri ailene ulaştırırız’ tehdidi

Gözaltında yaşdıklarını da anlatan A.A: “Polis gözaltında arkadaşım C.Ç’nin bir bayanla fotoğrafını gösterdi. Sonra benim de montajlanmış bir fotoğrafımı gösterdi. ‘Bombaların Mehmet Hoca ve Mustafa Kaplana ait olduğunu söyle seni bırakalım. Yoksa bu fotoğrafları ailene ve çevrene göndeririz’ dediler. Şoke olmuştum. Saatlerce ağladım. ‘Allah’tan korkun hem hoca diyorsunuz hem de iftira atmamı istiyorsunuz ben bunu nasıl kabul ederim’ diyerek reddettim” dedi.

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler