YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tahşiye grubu devlete teşekkür etti
Paralel yapı tarafından yapılan Tahşiye operasyonuyla tutuklanıp 16 ay hapis yatırılan Mustafa Kaplan, "Geç kalınmış bir operasyondu, devlete teşekkür ediyorum" dedi.
Tahşiye grubu devlete teşekkür etti
15 Aralık 2014 / 22:19 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 23:07

Paralel Yapı tarafından haksız ve hukuksuz bir şekilde Tahşiye grubuna yönelik yapıldığı iddia edilen operasyon sonrasında 16 ay hapishanede yatan yazar Mustafa Kaplan ilk kez konuştu.

Fethullah Gülen bizi bizzat hedef yapmıştı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün Paralel Yapı'ya yönelik yapılan operasyonu değerlendiren Mustafa Kaplan; "Tahşiye ve Rahle yayınevlerimiz ile ilgili paralel yapının yayın organlarında aleyhimize yayınlar yapıldı.

Samanyolu'nda yayınlanan Tek Türkiye dizisinde bizzat yayınevimizin ismi verildi. Fethullah Gülen bizzat kendi konuşmalarında yayınevlerimizin ismini vererek bizi hedef yaptı. Bizi itibarsızlaştırdılar. Bunların üzerine Paralel Yapı'nın emniyet ayağı harekete geçerek, bizi hiçbir hukuki delil olmadan, haksız ve hukuksuz bir şekilde hapishaneye attı" dedi.

16 ay sorgusuz sualsiz hapishanede yattım

Fethullah Gülen grubunun, planlı ve programlı bir örgüt olduğunu ifade eden Kaplan; "Tahşiye yayınevinde ortağım olan birisinin kayınbiraderi olan Turgut Yıldırım'ın misafirhane olarak kullandığı yere polisler tarafından bomba konuldu.

Mahkemede, bombanın üzerinde polislerin parmak izinin olduğu ortaya çıktı. Mahkeme tutanağında da bunlar yazılıdır. Bunlara rağmen 16 ay sorgusuz sualsiz hapishanede yattım" diye konuştu.

Devlete teşekkür ederiyorum

Paralel Yapı'ya yönelik operasyondan dolayı devlete teşekkür eden Kaplan; "Geç kalınmış bir operasyondu. Devlete teşekkür ediyorum. Çok iyi oldu. Ellerine sağlık. Hukukun hâkim edilmesi lazım. Bu çeteler yüzünden şerefimizle yaşayamayacak mıyız?" şeklinde konuştu.

 

YENİ AKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler