YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tahliyeler beni çok mutlu etti
Odatv davasında tutuklu yargılanan Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tahliye olmasıyla ilgili Bülent Arınç, tahliyelerin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi...
Tahliyeler beni çok mutlu etti
07 Nisan 2012 / 18:07 Güncelleme: 07 Nisan 2012 / 18:02

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Odatv davasında tutuklu yargılanan Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tahliye edilmesiyle ilgili, ''Bu tahliyeler beni gerçekten şahsen çok mutlu etti. Gazeteci sıfatları itibarıyla ve uzun süredir tutukluydular'' dedi.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim'i ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilere, Odatv davasında tutuklu yargılanan Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tahliye olmasıyla ilgili şunları söyledi:

''Bu tahliyeler beni gerçekten şahsen çok mutlu etti. Gazeteci sıfatları itibarıyla ve uzun süredir tutukluydular. O arkadaşlarımızı aradım. Kutladım ve tebrik ettim. Terörle Mücadele Kanunu bu şekilde devam ettikçe birileri yargılanıp cezaevine girecek. Bu, kaçınılmaz. Özellikle bu kanunları sık sık ihlal eden, meydan okumaya çalışan adı gazeteci olan arkadaşlarımız var. Onlar bilerek yapıyorlar. O kanun için bazı maddelerin günün şartlarına uygun hale getirilmesi lazım. Özellikle propaganda suçunu düzenleyen maddenin artık gerçekten bir hal şekline sokulması lazım. Yoksa eylem, silahlı eylem, örgüte destek olmak, bunlar tasvip edilecek şeyler değil.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler