YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tahir Elçi cinayetin son durum: İkisi de vuruldu
Tahir Elçi'nin öldürülmesi esnasında sokağa giren ve polislerin yakından ateş açtığı iki teröristin vurulduğu ortaya çıktı.
Tahir Elçi cinayetin son durum: İkisi de vuruldu
04 Aralık 2015 / 11:21 Güncelleme: 04 Aralık 2015 / 11:35

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi cinayetine ilişkin soruşturmada elde edilen ilk bulgulara göre, olayın yaşandığı sokaktan, polisin defalarca ateş açmasına karşın koşarak kaçmayı başaran iki saldırgan polis tarafından vuruldu. Savcılığın elinde, bu kişilerin ölüp ölmediği konusunda bir bilgi ise yok.
 
Olay öncesinde iki polisi şehit ederek, Tahir Elçi'nin bulunduğu sokağa yönelen iki saldırgana defalarca ateş edilmesine karşın, bu kişilerin kaçmaları soru işaretlerine yol açmıştı.

Polisin kullandığı silahta plastik mermi olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Al Jazeera'nin savcılık kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre saldırganların ikisinin de polislerin açtıkları ateş sonucu vuruldukları, görüntülerin iyileştirilerek izlenmesi ile tespit edildi. Ancak mermiler saldırganların kaçmasına engel olamadı.
 
Kaçan saldırganların yaralı olma ihtimâllerini, olaydan hemen sonra dikkate alan polis, hastanelerde arama yapmış ancak herhangi bir sonuç alamamıştı.

 // mikail mollagiller
Başarılar arkadaşlar allah zihin açıslığı ver sin...
04 Aralık 2015 14:10
 // mikail mollagiller
İzlediğimiz tek doğru kanal değişmezsiniz inşaallah başarılar alper reis ve arkadaşları...
04 Aralık 2015 14:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler