YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
T.C'yi silmeye gücünüz yetmeyecek!
T.C'yi silmeye gücünüz yetmeyecek!
24 Nisan 2013 07:31
DSP Genel Başkanı Masum Türker, çözüm sürecine ilişkin, "(Çözüm) denen, Türkiye'de yeni bir devlet düzenidir" dedi.

Türker, Uludağ Üniversitesi, Nilüfer Belediyesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu sahnesinde düzenlenen "Yüz Yüze Söyleşileri" etkinliğinde yaptığı konuşmada, partisinin koalisyonla iktidarda olduğu döneme ilişkin icraatlarına değindi.

"DSP'nin bugün Genel Başkanı, o günün milletvekili olarak, bu ülkede bir şehit cenazesinin gelmemesini sağlayan dönemin yönetiminde bulunmuş bir kişiyim. Demek ki bizler silaha karşıyız. Bu konuda da kan dökülmesini önlemiş kişileriz" ifadesini kullanan Türker, şöyle konuştu:

"Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bizi suçladıkları şeylerden biri, 'sen çözüm istemiyor musun'. Şimdi ben size sorsam tek tek... Allah aşkına Başbakanımızın, 'çözüm' dediği şey... Bu PKK ile Abdullah Öcalan'la hangi konularda ne anlaşmış bileniniz var mı  Hayır. O halde bu çözümü bilmiyoruz. Ama ben size çözümü söyleyeyim. 'Çözüm' denen, Türkiye'de yeni bir devlet düzenidir. Bu yeni devlet düzeninin adı Türkiye Birleşik Devletleri'ni kurmaktır. İsteyin istemeyin, ben yaptıklarını anlatıyorum."

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ise konuşmasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrımı'nı kutlayarak başladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Meclisi'nin kurtuluş mücadelesi veren gazi bir Meclis olduğunu belirten Tamaylıgil, şöyle devam etti:

"Maalesef bugün o kurtuluş mücadelesini gerçekleştiren ruha, bu Meclis'in büyük, önemli, onurlu ve hiçbir gücün durduramadığı, mücadelesiyle kurduğu cumhuriyete karşı Türkiye Cumhuriyeti'nden bile rahatsızlık duyarak söylem oluşturmaya kalkanların, ne Türkiye Cumhuriyeti ne de TC'yi silmeye hiçbir zaman güçleri yetmeyecektir."

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de "Milliyetçi Hareket Partisi, tehditlerle, şantajlarla, töhmetlerle dize getirilecek bir organizasyon değildir. Milliyetçi Hareket Partisi tarihi olan, kökü olan, yattığı toprak, tuttuğu bayrak, döndüğü kıble olanların partisidir" diye konuştu.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler