YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur’un yüzde 99’u temizlendi: son 13 bina
Güvenlik güçlerinin Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonlar sona yaklaşıldı. Asker ve özel harekat polislerinin ortaklaşa yürüttüğü operasyonlarda bölgede geriye 13 binanın kaldığı bilgisi geldi.
Sur’un yüzde 99’u temizlendi: son 13 bina
09 Mart 2016 / 00:14 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 17:03

Şırnak’ın İdil ilçesinde 18 Şubat'ta başlatılan "Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım" operasyonunun dün itibari ile bittiği açıklanmıştı.

İDİL TEMİZLENDİ!

Dün bölgenin temizlenmesine yönelik olarak devam eden operasyonlarda 2 özel harekatçı polis şehit olmuş ve 6 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

Akşam saatlerine doğru gelen haberle 4 bin polis ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı operasyonların bittiği bildirilmişti.

SUR’DA SON 13 BİNA!

Bugünde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde güvenlik güçleri gerçekleştirdikleri geniş çaplı operasyonlarla bölücü terör örgütü PKK’yı iyice köşeye sıkıştırdı. Bölgeden alınan bilgilere göre son 13 bina kaldı.

6 GÜVENLİK KORİDORUNDAN 64 KİŞİ GEÇİRİLDİ

Güvenlik güçleri tarafından daha önce 6 koridor oluşturulduğu ve buradan 64 kişinin geçtiği de gelen bilgiler arasında. Sur’da operasyonların önemli bir kısmının başlatıldığı Dört Ayaklı Minare bölgesindeki operasyonlar da bitme noktasına ulaştı

GÜVENLİK GÜÇLERİNE HAVADAN DESTEK VERİLİYOR

Bölgeden alınan diğer bilgilere göre operasyon yapan güvenlik güçlerine polis helikopterleri de havadan destek sağlıyor. Helikopter destekli operasyonda bölge geniş çaplı olarak görüntü altına alınıyor ve tehdit unsuru oluşturabilecek herhangi gelişmelere karşı önlemler alınıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler