YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suruç'taki canlı bombanın kimliği kesinleşti
Suruç'taki terör saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın, Şeyh Abdurrahman Alagöz olduğunun kesinleştiği bildirildi
Suruç'taki canlı bombanın kimliği kesinleşti
22 Temmuz 2015 / 13:09 Güncelleme: 22 Temmuz 2015 / 16:51

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki saldırı olayını gerçekleştiren canlı bombanın kimliği belirlendi.

Olay yerinde toplanan delil ve zanlının vücut parçaları incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi.
     
Laboratuvar incelemesi sonucu saldırıyı gerçekleştiren teröristin,  Şeyh Abdurrahman Alagöz olduğu kesinlik kazandı.

Canlı bombanın annesi Hürriyet'e konuştu

Bombacının Alagöz olduğunun ortaya çıkması üzerine Adıyaman'da yaşayan ailesi, evlerini terk ederek şehir dışındaki bir yakınlarının yanına gitti.

Öte yandan terör örgütü DAEŞ'e adam kazandırıldığı ileri sürülen İslam çay ocağını Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz'ün işlettiği öğrenildi. Çay ocağı yaklaşık bir yıl önce ruhsatı olmadığı gerekçesiyle İl Emniyet Müdürlüğü ve Belediye tarafından kapatıldı.

Terör nitelikli kayıp şahıs olarak aranan iki kardeşten yaklaşık 6 aydır haber alınamıyordu.

Şoförlük yaptığı belirtilen baba Zeynal Abidin Alagöz'ün yaklaşık 2 ay önce İl Emniyet Müdürlüğüne, iki çocuğu hakkında kayıp başvurusu yaptığı kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Reuters: Şüpheli 2014'te IŞİD'e katılmıştı

Reuters haber ajansı, Türkiye hükümeti yetkililerine dayandırdığı bir haberde, Suruç saldırısını düzenlediği sanılan Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün 2014’te Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldığını aktardı.

Haberde Alagöz’ün 7 Haziran seçimlerinden iki gün önce HDP’nin Diyarbakır mitingine bombalı saldırı düzenleyen Orhan Gönder isimli kişiyle de bağlantılı olduğu aktarılıyor.

Hürriyet gazetesinde yer alan bir diğer haberde ise Suruç ve HDP mitinginde kullanılan bomba düzeneklerinin de benzer olduğu ifade edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler