YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suruç saldırısı sonrası İstanbul'da şoke eden görüntüler
Küçükçekmece, Sultangazi, Eyüp, Sarıyer ve Beyoğlu'nda, Suruç'taki terör saldırısını bahane ederek izinsiz gösteri yapan gruplara müdahale edildi.
Suruç saldırısı sonrası İstanbul'da şoke eden görüntüler
21 Temmuz 2015 / 01:28 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 01:32

Küçükçekmece'de Kanarya, Sultangazi'de Gazi, Beyoğlu'nda Dolapdere ve Sarıyer'de Fatih Sultan Mehmet mahalleleri ile Eyüp'te Alibeyköy'de toplanan bazı gruplar, Suruç'taki terör saldırısını protesto bahanesiyle izinsiz gösteri düzenledi. 

foto-259.jpg

Söz konusu yerlerdeki izinsiz gösterilere müdahale eden polis, gruplardan bazı kişileri gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilerin üzerinde, çok sayıda havai fişek ve molotofkokteyli ele geçirildi.

Ayrıca, Gazi Mahallesi'nde düzenlenen izinsiz gösteri sırasında, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş edilmesi nedeniyle, bölgedeki polis araçlarına mermi isabet etti. Araçlardaki polis ekiplerinde herhangi bir yaralanma olmadığı belirtildi. 

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'ndeki izinsiz gösteri sırasında da av tüfeğiyle ateş edilmesi sonucu, vücutlarına saçma isabet eden iki polis, hafif şekilde yaralandı. Yaralanan polisler, ayakta tedavi edildi. 

Alibeyköy'de ise 47L ve 47E hattında sefer yapan iki otobüs, Cengiz Topel Caddesi üzerinde, izinsiz gösteri yapan silahlı bazı kişiler tarafından durduruldu. 

47L hattındaki otobüsün şoförü S.S'yi araçtan indirerek, otobüsü yol ortasına çeken gruptakiler caddeyi trafiğe kapattı. Şoför S.S. kendisini silah tehdidiyle bir süre alıkoyan gruptakilerin elinden kaçarak kurtuldu. 

Polis ekiplerinin söz konusu bölgelerdeki önlemleri sürüyor.  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler