YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sürpriz görüşmede ne konuşuldu?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile eski Genel Başkan Deniz Baykal dün Meclis’te bir araya geldi.
Sürpriz görüşmede ne konuşuldu?
30 Eylül 2010 / 08:07 Güncelleme: 30 Eylül 2010 / 08:29

Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine gerçekleşen ve 2 saat süren görüşmede Baykal, Kılıçdaroğlu’ndan partiyi kısa sürede olağanüstü kongreye götürmesini istedi ve son günlerde başörtüsü konusunda ortaya çıkan partinin yeni politikası konusunda eleştirilerini iletti.

Deniz Baykal, “Son dönemde partinin politikalarında eksen kayması oldu. Bu parti tabanında rahatsızlık yaratabilir. Buna dikkat etmek gerekir” uyarısı yaptı. Baykal, tüzük değişikliği içeren olağanüstü kongrenin hemen toplanmasını isterken, “Olağanüstü kongre derhal toplanmalı. Partide oluşan rahatsızlık giderilmeli. Ayrım gözetilmeden tüm partiyi kucaklayan bir parti meclisi oluşturulmalı. 15 genel başkan yardımcılığı olmalı” dedi. Baykal, partini seçime böyle gitmesi halinde daha kazançlı olacağını bildirdi. Baykal Cuma günü yapılacak grup başkanvekilliği seçimi konusunda da Kılıçdaroğlu’nu, “Seçimlerde gösterilecek adayların belli bir grubun adayı olmamasına dikkat edilmeli” uyarısını da yaptı.

UYARILARI DİKKATE ALACAĞIM

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise, Deniz Baykal’ın uyarılarını dikkate alacağını, partinin haftasonu yapılacak il başkanları ve parti meclisi toplantısında bu konuları gündeme getireceğini bildirdi. (Star)

ELİNİ VERDİN KOLUNU ALAMAZSIN !
 // BATUHAN
Çömez gandi işi baştan kaybetti şimdide mecbur kaldı yaşlı kurdun yörüngesine girmeye, oda bu saatten sonra fırsatı ganimet bilip elaltından kendi ekibini tekrar yerleştirir ve kongrede aday olur sen bu işi beceremedin benimde hovardalığım unutuldu der ve zikzak'ı şutlar. Sav ne yapar oda galiba sarıgül'ü aday gösterir. Sonuçta chp ikinci parti olursada ömrü boyunca sürünür ayağa kalkamaz çünki arka bahçeler kuruyor hazır oy devride geçiyor !....
30 Eylül 2010 09:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler