YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyelilerin çadırlarını yaktılar! Aralarında bakın kim var!
Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin barınacağı 20 bin kişilik konteyner kentin yapımına karşı çıkan köylüler olay çıkardı. Yerel seçimlerde Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İstanbul'a aday olan Pınar Aydınlar da gözaltına alındı.
Suriyelilerin çadırlarını yaktılar! Aralarında bakın kim var!
07 Mayıs 2016 / 16:27 Güncelleme: 07 Mayıs 2016 / 16:37

Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin barınacağı 20 bin kişilik konteyner kentin yapımına karşı çıkan köylüler olay çıkardı.

HDP'NİN EŞ BAŞKAN ADAYIYDI, GÖZALTINA ALINDI

Yerel Seçimlerinde Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Pınar Aydınlar gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Valiliği, Sivricehöyük Mahallesi'nde 20 bin kişilik konteyner kentin yapımıyla ilgili başlatılan her türlü toplantı, yürüyüş, çadır kurma ve gösteriyi dün yasakladı.

Valiliğin yasağı üzerine güvenlik güçleri, sabah saatlerinde kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Sivricehöyük Mahallesi'ne giderek zırhlı araçlardan mahalle sakinlerinin başlattığı oturma eylemini sonlandırıp çadırların sökülmesini istedi.

2 ÇADIRI YAKTILAR

Mahalle girişinde oturma eylemi yapan kalabalık, güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen dağılmayınca, gruba TOMA'dan basınçlı su sıkılarak müdahale edildi.

Kalabalık müdahaleyle birlikte cemevinin yanında toplanırken, aralarından bazıları yakın mesafede bulunan iki çadırı ateşe verip yaktı.

HDP'Lİ PINAR AYDINLAR GÖZALTINA ALINDI

Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği grup arasında bulunan HDP Parti Meclisi Üyesi Pınar Aydınlar ile birlikte 18 kişi gözaltına alındı.

Mahallenin ileri gelenlerinin araya girmesiyle çadırdaki yangın TOMA'larla su sıkılarak söndürülerek, bölge sakinleri tarafından söküldü.

Cemevi ve çevresine asılan afiş ve pankartların da söküldüğü bölgede gözaltına alınan 18 kişi Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler