YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeliler'den Van'a kan bağışı
Suriyeliler'den Van'a kan bağışı
28 Ekim 2011 17:16
Suriye'den gelen bir grup turist kafilesi Van'da yaşanan deprem nedeniyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde kan bağışında bulundu.

Suriye'den bir otobüsle gelen turist kafilesi, Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü yanında konuşlandırılan Kızılay Gezici Kan Merkezi'nde, Van'daki depremde yaralanan vatandaşlar için düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Reyhanlı'da Belediye Başkan Vekili Mustafa Ayaz ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu'nun karşıladığı kafilenin Başkanı Vasım Merdinli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

''Türkiye-Suriye asırlardır kardeştir ve birdir. Böyle de olmaya da devam edecektir. Kardeşliğimizi kimse bozamayacaktır. Van'da yaşanan depremden çok olumsuz etkilendik. Kafile olarak Hatay ve çevre illerini ziyarete geldik. Kızılay çadırını görünce 50 kişi birer ünite kan verdik. Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşları Van'daki kardeşlerinin yanındadır. Van depreminin acısını bizler de sizler gibi içimizde hissettik. Ortak halklarımız kardeşlik bağlarımız düşüncesiyle ülkenizdeki afete duyarsız kalmak elbette olmazdı. Allah bir daha böyle acı vermesin.''

Suriyeli turist kafilesi kan bağışında bulunduktan sonra Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Suriye'ye hareket etti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler