YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeliler tahliye ediliyor!
Suriyeliler tahliye ediliyor!
14 Ağustos 2014 20:45
Gaziantep'te Suriyeli sığınmacılar ile günlerdir süren gerginlik sonucunda yaklaşık 500 Suriyeli'nin şehirden gönderilmesine karar verildi.

Gaziantep'te yaşayan yaklaşık 500 Suriyeli sığınmacı, yaşanan gerginlikler sonucu Mardin'in Nusaybin ve Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçelerinde bulunan kamplara taşınıyor.

Gaziantep'te iki gün önce akşam saatlerinde Suriyeli bir mültecinin ev sahibini öldürmesi sonrası başlayan gerginlik devam ediyor. Akşam saatlerinde toplanan Gaziantepli vatandaşlar, önüne gelen Suriyelilere saldırıp Suriye plakalı otomobilleri kullanılamaz hale getirdi.

Şehir merkezindeki gerginlik dolayısıyla can güvenliği bulunmayan Suriyeliler, polis ekipleri tarafından toplanıyor. İstasyon Meydanı'nda toplanan Suriyeli mülteciler, AFAD ekipleri tarafından otobüslerle Mardin'in Nusaybin ve Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçelerine taşınıyor.

Şehir merkezinde başıboş dolaşan ve metruk yerlerde yaşamlarını idame ettiren Suriyeli sığınmacılardan bekar olanların Nusaybin'e gönderileceği belirtilirken, aile halinde yaşayan sığınmacıların ise Viranşehir'de bulunan kamplara taşınacağı öğrenildi.

 

İHA

00:50
 // NANKÖRLÜK
Faşimin düşmanıyım, kendimi antifaşist olarak tanımlarım ama bu Suriyeli mültecilerin de yaptığı bir değil iki değil. Kardeşim buraya sığınmacı olarak gelmişsiniz, devlet size bakıyor, halk elinde fazladan ne varsa size veriyor; bu nankörlük ve kibir niye? Sadece G.Antep değil, tüm il ve ilçelerden tahliye edilip, kamplara götürülmeli yada tarlalarda ücret karşılığı çalıştırılmalıdır. Olmadı hazine arazileri kiraya verilip, tarım ve hayvancılık yaptırılmalıdır. Bu kadar bedavacılık olmaz....
15 Ağustos 2014 00:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler