YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeliler ABD'yi de bayrağını da istemiyor
Suriyeliler ABD'yi de bayrağını da istemiyor
21 Eylül 2016 15:28
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD tarafından işgal edilen ve ABD bayrağı asılan Tel Abyad ilçesine asılan bayrak Akçakale'den de görülüyor. İlçede yaşayan bölge halkı, bayrak asılmasına tepki göstererek, ABD'yi de, bayrağını da istemediğini söylüyor.

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde terör örgütü PKK/PYD'nin gümrük binasının üstüne astığı ABD bayrağı bir haftadır yerinde duruyor. 

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin kontrolünde bulunan Tel Abyad ilçesindeki gümrük binasının üstüne 7 gün önce asılan ABD bayrağı, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden de görülebiliyor. 

Daha önce terör örgütü PKK/PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu binaya asılan ABD bayraklarından 3'ü indirilmişti. 

Suriye'de 2 Eylül'de Fırat Nehri'nin batısındaki Münbiç ilçesinde terör örgütü PKK/PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu Rafi köyünde de çevreye ABD bayrakları asılmıştı. 

Bölgedeki yerel kaynaklar, teröristlerin ABD bayrağını "kalkan" olarak kullandığını belirtmişti.

Bölge halkı ABD bayrağını istemiyor

Bu arada Akçakale ilçesinde yaşayan Tel Abyad halkı da kendi topraklarında ABD bayrağının asılmasına tepki gösterdi.

Suriyeli Ali Sultan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1,5 yıl önce PYD'nin zoruyla Tel Abyad'ı terk etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Terör örgütü PYD'nin kendisi gibi düşünmeyen Kürtleri göçe zorladığını anlatan Sultan, "PYD Suriye'yi bölmeye çalışıyor. ABD bayrağı asarak onlardan oldukları imajını vermeye çalışıyorlar. Biz Suriye halkı olarak PYD ile birlikte ABD bayrağını da kesinlikle topraklarımızda istemiyoruz" diye konuştu.

Suriyeli Havle Müşadeni ise terör örgütü PYD tarafından kendi topraklarından kovulduklarını belirterek, ülkelerindeki hiçbir terör örgütünü istemediklerini söyledi.

PYD'nin ABD bayrağı asmasını kabul etmediklerini ifade eden Müşedani, "Biz ABD'yi de bayrağını da istemiyoruz." dedi.

bizi ruslara iten amerika..
 // hursit dilaver
allahın işi. yıllarca hür dünyanın kurtarıcısı velinimetimiz diye baktiğımız amerikanın hallerine bakın.allah adamı düşürmeye. adam neyse kalkar da ,devlet düşerse amerika gibi olur. inşallah daha beter olur. bizi ruslara mecbur da etti ya.. allah onları iflah ettirmeyecektir....
21 Eylül 2016 Çarşamba 17:27
MÂDEM İSTEMİYORLAR O PEKKAKA ➷
 // Halîme Gözüpek
Paçavralarını ve amerikanBayraklarını, keskinNışancıları ile vurarak etsinler alAşağı!!!...
21 Eylül 2016 Çarşamba 16:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler