YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli sığınmacı: 'Bir Allah var, bir de Türkiye'
3'ü görme engelli 8 çocuğuyla Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Halaf Derviş, Tel Abyad'da yaşananları anlattı.
Suriyeli sığınmacı: 'Bir Allah var, bir de Türkiye'
15 Haziran 2015 / 03:49 Güncelleme: 15 Haziran 2015 / 05:05

Alınan bilgiye göre, koalisyon güçlerinin Haseke'ye bağlı Rasulayn bölgesine yönelik hava saldırılarının yanında bazı Kürt grupların baskısından kaçan Suriyelilerin Akçakale Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye geçişlerine izin verildi.

Türkiye sığınmacıları almak isterken, Tel Abyad'ın kontrolünü elinde bulunduran DAEŞ grubun gümrük kapısından geçişleri engellediği sırada Gümrük sahasından geçen 4 Suriyeli aile ise Türkiye'ye geçti.

"Bir Allah ve bir de Türkiye"

Türkiye'ye 3'ü görme engelli 8 çocuğuyla sığınan Halaf Derviş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tel Abyad yakınlarından geldiklerini belirterek "Orada hayat durdu. Uçaklar bombalıyor, canımızı kurtarmak için sınıra geldik. Bir Allah var, bir de Türkiye... Bizi kabul ettikleri için tüm yetkililere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

AA

CE Haa Pee
 // Recep Tayip DOGRUYUSÖYLER
CHP Tüm komşularımızla barış içinde olan bir hükümet kuracakmış kimmi komşularımız!! mısır ın diktatörü SİSİ israil plajda oynayan çocukları öldüren lideri,suriyede kendi halkını yıllardır katleden ESEDİ vs vs heyy gidi türk halkı heyy bunlar iktidara gelince atalarının yaptıgı gibi ülkemizide bölg bölge bombalamasınlar...!!!!...
15 Haziran 2015 Pazartesi 16:40
 // Rasim DUMAN
Bu sozu DALTONLAR'a ithaf ediyorum. "Daltonlar kim" mi? Suriye'li multecileri ulkelerine geri gonderip, onlarin orada cok daha mutlu olacaklarini soyleyen Canli Hayvan Pazari'nin umum muduru meshur kabzimal AVAREL ve "cati adayi kardesleri"nden bahsediyorum....
15 Haziran 2015 04:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler