YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den küstah açıklama!
Suriye Enformasyon Bakanı Muhammed Ramiz Tercüman, Türk askerlerinin İdlib’e girmesini düpedüz saldırganlık olarak gördüklerini söyledi.
Suriye'den küstah açıklama!
23 Ekim 2017 / 13:29 Güncelleme: 23 Ekim 2017 / 13:35

RİA Novosti'ye konuşan Tercüman "Herkes Türk askerlerinin İdlib ve sınırdaki başka noktalarda olması ve ABD'nin bazı bölgelerde, kuzeyde ve El Tanf'taki varlığının saldırganlık ve işgal olduğunu biliyor. Tüm bunları Suriye'nin egemenliğini, uluslararası hukuku ve BM kararlarını ihlal eden düpedüz bir saldırganlık olarak görüyoruz" dedi.

‘HER KUM TANECİĞİNİN KONTROLÜNÜ ALACAĞIZ'

Şam'ın tüm Suriye topraklarında kontrolü ele almak istediğini belirten Tercüman, "Bu saldırganlığa uygun zamanda uygun şekilde karşılık verme hakkımız var. Suriye ordusu, Suriye'nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her kum taneciği üzerinde kontrolü ele alacak" ifadelerini kullandı.

TSK, ASTANA SÜRECİ KAPSAMINDA İDLİB'E GİRİLDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde: ''Astana Süreci kapsamında, ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde görev yapacak Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 08 Ekim 2017 tarihinde icrasına başlanan keşif faaliyetleri ile koordineli olarak, 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren Gözlem Noktalarını teşkil faaliyetlerine başlamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları bölgedeki görevlerini Astana sürecinde Garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürmektedirler.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Etiketler: , ,
dertleri sünni turkler,kürtler ve araplar.
 // hursit dilaver
nusayri esed, şii iranla beraber yanlarına yahudileri de,batılıları da alarak 5 yıldan beri SADECE SÜNNİ KATLİAMI YAPIYOR. batı biliyor. bu şiiler çantada keklik. asıl islam sunniler. onun için onları yok etmek lazım diyorlar.osmanlıyı yıkarken de bunu bildiler. irana ne yaptılar hiiiç.tek gayeleri var süüniliği yok etmek. şia zaten islamın dejenere şekli..onu yıkmak kolay asıl direk sunni islam.. ama allah musade etmeyecek tabi. heveslenmesinler. içimizdeki iran muhibleri de kriptolar da buna ayarlı.FETÖ bile hatırlayın bir ara muta nikahı iran falan derlerdi.hep kripto. kendi adamları iran hayranı çıktı malum.ve fFETÖ ile iran kanka gibi niye sünni islama karşı da ondan. ...
23 Ekim 2017 Pazartesi 15:15
 // I.Kalender
Bu Esad iti Santraç oyunun neresinde oynuyor anlamiş degilim....
23 Ekim 2017 14:05
 // 06 VATAN
İT ürür bizim ASLANLAR yürür.Sen kimsin ŞEREFSİZ....
23 Ekim 2017 14:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler