YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'den F-16'lara bir taciz daha!
F-16 uçağımıza Suriye'de SA-5 füze sistemi tarafından tacizde bulunuldu.
Suriye'den F-16'lara bir taciz daha!
24 Mart 2014 / 12:58 Güncelleme: 24 Mart 2014 / 13:48

Genelkurmay Başkanlığı, dün F-16 uçağı Hatay üzerinde iken, Suriye’de konuşlu SA-5 füze sistemi tarafından, 4 dakika 30 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca icra edilen devriye görevi esnasında, bir adet F-16 uçağımıza Hatay üzerinde iken, Suriye’de konuşlu SA-5 füze sistemi tarafından, dört dakika 30 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur.

 "(Sınır ihlali mi, yoksa seçim manevrası mı) şeklinde yorumlar yapıldığı" yönündeki bir soru üzerine; "Seçimlerle ilgili hiçbir kaygı veya bu anlamda seçim güvenliği konusunda hiçbir mesele yokken, açık bir şekilde elimizde bütün verilerle sınır ihlali yapılmışken, bu olayları seçimle irtibatlandırmak, basiretsizlik ve art niyetliliktir. Biraz daha ileri gidersem, açık söyleyeyim, bunu vatana sadakatle uzlaştırmak mükün değildir ve ihanettir" 

s5 fuze
 // hakan hakan
ya kardesim girin vurun şu rus yapımı s3 s4 s5 füze sistemlerini ya bak elin rusyası gitti düm dünyanın gözü önünde bir ülkeden yer aldılar ne oldu sesi çıktımı dünyanın ...
24 Mart 2014 Pazartesi 14:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler