YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'deki vahşet fotoğraflarının çarpıcı ayrıntıları
Suriye'de yaşanan vahşeti tüm dünyaya duyuran Anadolu Ajansı'nın Arapça yayınlanan genel koordinatörü Turan Kışlakçı, Kanal A ekranlarında katliam belgelerine nasıl ulaştıklarını ve Suriye'de yaşananları anlattı.
Suriye'deki vahşet fotoğraflarının çarpıcı ayrıntıları
02 Şubat 2014 / 19:04 Güncelleme: 02 Şubat 2014 / 19:08

Yazar Sadık Yalsızuçanlar'ın Geçmiş ve Gelecek Programı'na konuk olan kışlakçı, "Daha yayımlayamadığımız bir çok görüntü var. Dünyanın utanç duyacağı yeni görüntüler ortaya çıkacak dedi. Kışlakçı Suriye'de yaşanan vahşeti"burada din, mezhep diye bir şey yok artık. Bursası zulmün olduğu, barbarlığın işlediği bir yer" sözleriyle aktardı.

O Fotoğraflar nasıl yayınladı?

Kışlakçı, o fotoğrafların nasıl yayınlandığına dair yaptığı açıklamada,  "Suriye rejimi tarafından adli morgda çalışan bir asker ve görüntüyü dışarı çıkaran 3 kişi var bunlar Lübnan üzerinden bu CD'yi toplayıp yurtdışına çıkardılar böylece uluslararası mahkemelere sundular" dedi.

"Daha yayımlamadığımız görüntüler var"

Bu görüntülerin sadece buz dağının görünen yüzü olduğunu söyleyen Kışlakçı, "Daha yayımlayamadığımız bir çok görüntü var elimizde. çünkü yönetimin aldığı bir karar bu. kadın resimleri var onları paylaşmamız mümkün değil zaten. çocuk resimleri var kullanamadığımız daha" dedi. ) Yakında trenlerle görüntüler çıkacak. çimento fabrikalarında yakılan binlerce trenle toplu mezarla götürülüyor. yakılan kadınlar çocuklar bunların resimleri yakında düşecek diyen Kışlakçı, dünyanın bunu görünce utanç duyacağını da sözlerine ekledi.

 

KANALAHABER/burakbiber@kanalahaber.com

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler