YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'deki devlet terörüne destek veren ülkeler bu suça ortaktır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'deki devlet terörüne destek veren dünya ülkeleri bu suça ortaktır" dedi.
Suriye'deki devlet terörüne destek veren ülkeler bu suça ortaktır
14 Ekim 2015 / 14:20 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 14:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası'nın açılış töreninde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Geçtiğimiz 12 yılda Türkiye'ye adeta sınıf atlattık

Japonya'nın uluslararası yatırımlarının en az yüzde 1'inin Türkiye'de olması gerektiğine inanıyoruz. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin kapısı uluslararası yatırımcılara daima açıktır. Geçtiğimiz 12 yılda Türkiye'ye adeta sınıf atlattık. 2002 yılında 230 milyarlık GSYİH'mızı 2012'deki 800 milyar dolara yükseltmemiz herhalde sıradan bir değerlendirme değildir. 2010 yılında yüzde 9,2, 2011'de yüzde 8.5 büyüyerek büyük bir performans ortaya koyduk" dedi.

Suriye'deki devlet terörüne destek veren dünya ülkeleri bu suça ortaktır

Suriye meselesi doğru şekilde ele alınmadıkça giderek büyümeye, bölgeyle birlikte tüm dünyayı içine alan bir girdaba dönüşmeye mahkumdur. Devlet terörü estiren bir kişinin arkasına eğer dünyanın bazı ülkeleri takılıyor, ona destek veriyorsa bunlar da o teröre destek vermekle, oradan tarihin affedemeyeceği ülkeler haline gelirler. Bu gerçeği görüp kabul etmeden Suriye'ye yapılan her müdahale, ilk önce o müdahaleyi yapanları sıkıntıya sokar. Tüm dünyanın, özellikle de etkinlik kurma yarışı içinde olan ülkelerin bu açık gerçeği sonunda mutlaka anlayacağına inanıyorum.

PKK, PYD YPG ve DAİŞ'in hiçbir farkı yoktur

Türkiye için PKK, PYD YPG ve DAİŞ'in hiçbir farkı yoktur. "Benim teröristim iyi, seninki kötü" anlayışı terör kadar kötüdür. Bazı kesimler PKK ve DHPKC gibi terör örgütlerini parlatmak için adeta takla atıyorlar.

 // Rasim DUMAN
Abdullah bey kardesim, Bediuzzaman (r.a.) Hazretlerinin inci misal hikmetli sozleri ile cok guzel yorumlar yapiyorsun ; gencligimizin boyle guzel hikmetli sozleri duymaya, okumaya ve ogrenmeye cok ihtiyaci var. Senden ve bu yolda olan butun "inananlardan" ALLAH (C.C.) razi olsun....
14 Ekim 2015 15:27
Allah'ımız bir kitabımız bir peygamberimiz bir ..
 // Abdullah
Failleri o ülkeler olan bu doymak bilmez aç canavarlara karşı en büyük silahımız ve nokta ı istinadımız uhuvveti imaniyedir....
14 Ekim 2015 14:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler