YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de ilk adım tamam! Şimdi sıra ikinci adımda...
Suriye’nin kuzeyinde planlanan ‘güvenli bölge’ 48 km derinliğinde, 78 km uzunluğunda olacak. Bu amaçla bir sonraki kritik hedef El Bab’ın ele geçirilmesi.
Suriye'de ilk adım tamam! Şimdi sıra ikinci adımda...
26 Ağustos 2016 / 10:58 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 11:06

Türkiye'nin desteği ile Cerablus’u DAEŞ'ten geri alan Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) yeni hedefi, Suriye'nin El Bab kenti olacak.

Cerablus'tan çekilen DAEŞ güçlerinin kontrolünde bulunan El Bab, yine DAEŞ'in kontrolündeki Mare'nin en önemli ikmal yolu üzerinde bulunuyor. El Bab'ın temizlenmesinin ardından ÖSO'nun Mare'ye yönelmesi hedefleniyor.

Böylece, Kuzey Suriye'de oluşturulacak güvenli bölgeye Cerablus'un yanı sıra El Bab ve Mare de eklenecek.

Güvenli bölge, 48 km derinliğinde ve 78 km genişlinde bir alandan oluşacak. 48 km'lik derinlik, TSK'nin Fırtına obüslerinin menzili içinde kalıyor. 

MUHALİF BİRLİKLERE TAKVİYE 

Bölgede keşif uçuşu yapan Türk F-16'ları ve İHA'ların tespit ettiği görüntülerde, DAEŞ güçlerinin El Baba kenti çevresinde savunma hatları oluşturduğunu tespit edildi.

El Bab'a yönelik operasyon hazırlığını sürdüren ÖSO birliklerine yeni takviyelerin yapıldığı, kısa sürede başlayacak operasyona Cerablus'a oranla daha çok sayıda ÖSO savaşçısının katılacağı belirtildi. 

 

AKŞAM

Bu ordu deccali yenecektir
 // Nezir
Asırlardır yeryüzünü perişan eden deccalin ömrü artık asırlarca değil, yıllarca da değil sadece aylarcadır. Bu melun aile son çeyrek asırda yaptığı sınırsız zulümün altında ezilecektir. Allah’ın yardımıyla bu alçakların etkisiz hale gelmesiyle yeryüzü huzurla dolacaktır. 2017 nin başlarında olurmu bilmem ama ortalarında kesinlikle olmayacaktır. Korku( kaset korkusu) ile veya dünyalık ile kendisine hizmet eden onun taraftarı olanda, asıl korkuyu helak olurken ve ebedi olarak tadacaktır....
26 Ağustos 2016 Cuma 17:32
daeş
 // Kemal
Amerika'nın yanlışlıkla ! daeş'e silah verirse şaşırmayın(paraşütle)....
26 Ağustos 2016 13:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler