YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye uçağı açıklaması
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye uçağıyla ilgili yeni açıklamalar yaptı.
Suriye uçağı açıklaması
17 Ekim 2012 / 14:47 Güncelleme: 17 Ekim 2012 / 14:51

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''Biz ilkesel olarak inşallah Suriye'de akan kanın bütünüyle durmasını arzu ediyoruz. Ama şu anda onu sağlayacak şartlar yoksa bile bayramda bir ateşkes temin edilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz'' dedi.

Mevlana Müzesi yanında özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Davutoğlu, yayından sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İndirilen Suriye uçağıyla ilgili bir soru üzerine Davutoğlu, bu konuda baştan itibaren son derece titiz bir şekilde tüm ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü, sürdürmeye de devam ettiğini bildirdi.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

''Önemli olan, buradaki temel konu, sivil bir uçakta askeri nitelikte bir malzemenin taşınması konusudur. Zaten alıcı ve gönderici makamlar bellidir. Bir tarafta silah üreticisi bir firma, diğer tarafta Suriye Savunma Bakanlığı... Dolasıyla malzemeler üzerinde yaptığımız çalışmalarda da ortaya çıktı, teyit edildi. Askeri mahiyette kullanılabilecek malzemelerdir bunlar. Askeri mahiyette malzemelerdir. Önemli olan budur. Diğer konularda gerektiğinde daha kapsamlı açıklamalar yapılır. Ancak şu aşamada bu bilgi esas itibariyle aldığımız tutumun gerekçesinin haklı olduğunu ortaya koymaktadır.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler