YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye sınırında yangın!
Suriye sınırında yangın!
04 Temmuz 2012 15:14
Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Keseb kasabası mevkisinde 4 ayrı noktada çıkan ve Türkiye sınırına da sıçrayan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyor...

Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Keseb kasabası mevkisindeki 4 ayrı noktada çıkan ve Türkiye sınırına da sıçrayan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyor.

Antakya Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, AA muhabirine, Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı köylerin karşısında bulunan Keseb kasabası yakınlarındaki ormanlık alanda 4 ayrı noktada henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının, bölgede etkili olan rüzgarın da etkisiyle büyüdüğünü söyledi.

Bölgede 20 arazöz, 100'den fazla orman işçisi ve itfaiye ekiplerinin yanı sıra 1 yangın söndürme helikopteriyle yangına müdahale ettiklerini anlatan Harbi, şöyle devam etti:

''Yangın Suriye tarafından bizim sınırımıza geçti. Son derece tehlikeli bir durum söz konusu. Hava rüzgarlı ekiplerimiz yangına güçlükle müdahale edebiliyor. Suriye makamları hava araçlarının çalışmasında sıkıntı çıkarıyor. Sınırdan sadece 2 kilometre girmemize isin verdiler. Adana Orman Bölge Müdürlüğü'nden de bir helikopter istedik. O da yolda. Yangın kontrol altına alınmazsa Yayladağı ilçe merkezi ile sınır kapısına da sıçrayabilir.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler