YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye sınırında hareketli saatler
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin sınır komşusu olan Suriye’nin Rasulayn ilçesinde PYD ve El Nusra arasındaki çatışmalar şiddetlendi.
Suriye sınırında hareketli saatler
18 Ağustos 2013 / 18:52 Güncelleme: 18 Ağustos 2013 / 18:56

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin sınır komşusu olan Suriye’nin Rasulayn ilçesinde PYD ve El Nusra arasındaki çatışmalar şiddetlendi.Ceylanpınar ilçesinin sınır komşusu Rasulayn ilçesinde öğle saatlerinde başlayan şiddetli çatışmalar, daha sonra yerini sessizliğe bıraktı. PYD ve El Nusra arasında devam eden çatışmalarda kullanılan havan toplarının Ceylanpınar ilçesinin Suriye sınırına yakın noktalara isabet etmesi ilçede tedirginliğe neden oldu. Güvenlik güçleri çatışmaların yaşandığı bölgelerde devriye sayısını artırdı. Daha önce askeri kulübelerde nöbet tutan askerler, çatışmalar nedeniyle askeri zırhlı araçlarda nöbet tutmaya başladı. İlçe halkı canlarını hiçe sayarak Öğretmenevi’ne gelerek çatışmaları izledi. Bunun yaralanma tehlikesini de beraberinde getirmesi yetkilileri harekete geçirdi.

Polis sınır hattına yaklaşanları uyardı

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin sınır komşusu Rasulayn’da PYD ve El Nusra arasındaki çatışmalar devam ederken, sık sık kurşun ve şarapnel parçalarının geldiği sınır hattında toplanan vatandaşlar polis tarafından uzaklaştırıldı.

PYD ve El Nusra arasında 72 saat önce başlayan sıcak çatışmalar halen devam ediyor. Gece ve bugün gün boyu devam eden çatışmalarda her iki taraf birbirlerini havan topları, roketatarlar, doçka ve kanas silahlarla vurdu. Çatışmalar Ceylanpınar ilçesinden de yakından takip edilirken, ilçede yaşayan vatandaşlar her an yaralanma tehlikesi yaşıyor. Öte yandan sıcak çatışmalara rağmen tehlikeye aldırmadan sınır hattında toplanan vatandaşlar, polis tarafından sürekli uyarılarak uzaklaştırılıyor.

İHA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler