YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye sınırında gerginlik
Türkiye-Suriye sınırında yaklaşık bin kişilik kaçakçı grup tespit edildi. Türk askerine taşla saldıran grup, havaya uyarı ateşi açılarak dağıtıldı.
Suriye sınırında gerginlik
29 Temmuz 2013 / 22:37 Güncelleme: 29 Temmuz 2013 / 22:41

Türkiye-Suriye sınırında yaklaşık bin kişilik kaçakçı grup tespit edildi. Türk askerine taşla saldıran grup, havaya uyarı ateşi açılarak dağıtıldı. Kaçakçılar, arkalarında 6 bin litre mazotu bırakarak kayıplara karıştı.

TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Suriye sınırında 2. Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, bugün saat 09.55’te Suriye istikametinden Türkiye istikametine doğru yaklaşık bin kişinin, kaçakçılık maksadıyla hudut hattına doğru yaklaştığı tespit edildi. Hudut hattında bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, bir tank, iki Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı ve iki Zırhlı Muharebe Aracı ile geçiş noktalarının kapatıldığı ve kaçakçı gruba, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlarda bulunulduğu ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:"İkaza uymayan kaçakçı grup, farklı noktalardan hudut hattına yaklaşmaya devam etmiş ve devriye yolunda görev yapan araçlarımızı taşlamaya başlamıştır. Aynı anda, hudut hattının daha gerisinde görev yapan araç ve personelimize ise, sınırın Türkiye tarafındaki bir diğer kaçakçı grubu tarafından taş atılarak saldırıda bulunulmuştur. Kaçakçı grubunun dağılması maksadıyla, havaya uyarı atışı yapılmış ve gruba göz yaşartıcı gaz bombalarıyla müdahalede bulunularak dağılmaları sağlanmıştır. Grup dağıtıldığında olay bölgesinde, 100 adet bidon içerisinde 6 bin litre mazot bulunmuştur. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir."

İHA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler