YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye sınırında 3 asker şehit oldu!
Suriye sınırında nöbet tutan 3 asker şehit oldu. Askerin Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit olduğu ileri sürüldü ancak daha sonra askerlerden birinin cinnet getirip 2 arkadaşını vurduktan sonra intihar ettiği açıklandı.
Suriye sınırında 3 asker şehit oldu!
09 Aralık 2014 / 10:00 Güncelleme: 09 Aralık 2014 / 10:21

Olay gece yarısı saat 00.30 sıralarında Ceylanpınar İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Gökçayır Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Sınır hattında nöbet tutan ve kimlikleri henüz açıklanmayan 3 askerin sınırın karşı tarafı olan Suriye’nin Telhanzir Köyü mevkiinden açılan ateş sonucu şehit olduğu ileri sürüldü.

Olaydan sonra bölgeye Ceylanpınar ve Şanlıurfa’dan Özel Harekat ekipleri ile askeri birlikler sevk edildi. Sınır hattında önlemler arttırıldı. Ancak daha sonra TSK ve Valilik2ten yapılan açıklamaya göre olayın bir terör vakası değil, intihar vakası olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa Valisi: Terör değil!

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük: "Elde ettiğimiz delillere göre olay bir terör hadisesi değil, sınırda nöbet tutan bir asker cinnet geçirip iki arkadaşını şehit edip, intihar ediyor" dedi.

Şehit askerlerle ilgili TSK'dan da açıklama geldi

TSK Şanlıurfa'da sınır bölgesindeki olaya ilişkin açıklama yaptı. TSK "Ceylanpınar sınırındaki olay terör saldırısı değil" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler