YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye helikopterini Türkiye düşürdü!
Bülent Arınç, sınır ihlali yapan suriye helikopterinin Türk savaş uçakları tarafından düşürüldüğünü söyledi.
Suriye helikopterini Türkiye düşürdü!
16 Eylül 2013 / 18:50 Güncelleme: 16 Eylül 2013 / 21:07

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suriye'ye ait helikopterin düşmesiyle ilgili, "2 kilometre Türkiye'de hudut ihlalinde bulunmuş. Hava savunma unsurları tarafından sürekli ikaz edilmiş. İhlalin devam etmesi üzerine Malatya'dan havalanan uçaklarımız tarafından 14.25'te füzeyle vurulması sonucu, helikopterin Suriye topraklarına düştüğü tespit edilmiştir" dedi.

Arınç, Bakanlar Kurulunun ardından soruları yanıtladı. Bir basın mensubunun, Suriye'ye ait helikopterin Türkiye sınırında düşmesiyle ilgili sorusu üzerine Arınç, şunları söyledi:

"Suriye'ye ait 'MI 17' tipi helikopter saat 14.20'de Hatay Yayladağı Güveççi bölgesinde 2 kilometre Türkiye'de hudut ihlalinde bulunmuş. Hava savunma unsurları tarafından sürekli ikaz edilmiş. İhlalin devam etmesi üzerine Malatya'dan havalanan uçaklarımız tarafından 14.25'te füzeyle vurulması sonucu, helikopterin Suriye topraklarına düştüğü tespit edilmiştir. Şu ana kadar mürettebatla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamadık, çünkü helikopter Suriye tarafına düştü."

Sınır hattında 24 saat esasına göre hava keşif unsurlarının uçuş yaptığına dikkati çeken Arınç, "Bilindiği gibi uçağımız düşürüldükten sonra da özellikle Akçakale, Viranşehir bölgesine sürekli karşı tarafından taciz ateşleri yapıldığı için angajman kurallarımız değiştirilmiş ve yeni bir uygulama başlamıştı. Dolaysıyla bu açıklamanın ne anlama geldiğini herhalde herkes biliyor" dedi.

 AA

YAŞAMAK SAVAŞMAKTIR
 // JETGİLLER
Öle pembe pankartlarla, savaşa hayır demeyle olmuyor bu işler. Sana bomba atanla, uçağını düşürenle, barbarlık yapanla savaşacaksin arkadaş. Korkmayın Esed'in füzeleri İzmir'e yetişmez. Biz ise suriye ile burun burunayız. Siz sahillerde keyfinize devam edin. Helikopter yetmez, jetler düşürülmelidir....
16 Eylül 2013 Pazartesi 23:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler