YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'daki vatandaşlardan operasyona destek
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşayan ve operasyon bölgesinde askere sığınan vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından güvenli bir bölgeye tahliye edildi.
Sur'daki vatandaşlardan operasyona destek
24 Aralık 2015 / 15:11 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 20:14

İlçede yapılan kontroller sırasında askere  sığınan vatandaşlar, "Allah rızası için operasyonu sonuna kadar devam ettirin,  bizi bu pislikten kurtarın" diyerek, operasyona destek verdi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde askere sığınan vatandaşlar,  "Allah rızası için operasyonu sonuna kadar devam ettirin, bizi bu pislikten  kurtarın" diyerek, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara destek verdi.
 
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Diyarbakır'ın Sur  ilçesinde yaşayan ve operasyon bölgesinde askere sığınan vatandaşlar dün, Türk  Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından güvenli bir bölgeye tahliye edildi.
 
TSK personelinin kontrol ettiği evlerde yaşayan vatandaşlar, "Biz  bugüne kadar yüzleri maskeli 14-15 yaşlarındaki çocuklardan tokat yiyorduk.  Bugüne kadar neredeydiniz? Geç de olsa geldiniz. Allah rızası için operasyonu  sonuna kadar devam ettirin, bizi bu pislikten kurtarın" diyerek, terörle mücadele  kapsamında yürütülen operasyonları destekledi.

"Bunlar, buraların çocukları olamaz"
 
Yaşlı bir vatandaş ise güvenlik güçlerine derdini şöyle anlattı: "59 yıldır burada yaşarım ben. Bu son 5 senedir yaşadıklarımı keşke  ölseydim de yaşamasaydım. Kim bu adamlar? Bunlar, buraların çocukları olamaz.  Buranın çocukları çok temizdi. Nereden geldi bunlar? Bunlar Kürt değil.  Camilerimizi, evlerimizi yaktılar."
 
Askerler, çocukları kucaklarında taşıdı
 
Güvenlik birimlerinin paylaştığı fotoğraflarda ise askerlerin  kendilerine sığınan ailelerin küçük kız çocuklarını, kucaklarına alarak engebeli  yollardan geçirmeye çalıştıkları görülüyor.

 // Bertu
Bugün işte bole...
25 Aralık 2015 09:33
 // Bertu
Ya işte...
25 Aralık 2015 09:33
rüzgara göre
 // plt
Bunlar elbette buraların çocuğu değil, biz biliyoruzda siz bugüne kadar bilmiyormuydunuz, devlet geldi, güç nerede ise o tarafa dönüyorsunuz...
24 Aralık 2015 18:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler