YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'daki teröristleri Alman ajanlar eğitmis
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bordo berelilerin de katılımıyla devam eden operasyonlarda skandal sayılabilecek belgelere ulaşıldı. Belgelere göre, Sur’u 2 yıl öncesinden bugünlere Alman ajanlar hazırlamış.
Sur'daki teröristleri Alman ajanlar eğitmis
25 Ocak 2016 / 11:39 Güncelleme: 25 Ocak 2016 / 15:58

Güvenlik mensubu kaynaklardan alınan bilgiye göre, sözde öz yönetim ilanlarıyla birlikte birçok ilçede olduğu gibi Sur’da da PKK yandaşlarınca açılan hendekleri kapatmak ve kurulan barikatları kaldırmak için başlatılan operasyonlar sürüyor.

4-241.jpg

Sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte devam eden operasyonlar ise ilçedeki sokakların çok dar olması, zırhlı araçların buralara girememesi, evleri yeraltından bir birine bağlayan hendekler ve neredeyse adım başına döşenen el yapımı patlayıcılar nedeniyle ağır ilerliyor.

5-137.jpg

Asker, polis ve son olarak da bordo berelilerin katıldığı operasyonlar sürerken, öldürülen PKK’lıların üzerinden ve üs olarak kullandıkları yerlerden çok sayıda belge ele geçirildi.

6-079.jpg

Alınan bilgiye göre, bu belgeler 2 yıl önce Diyarbakır’ın Sur ilçesine gelen Alman ajanlar tarafından hazırlandı. Alman ajanlar kırsalda çatışmaya alışkın PKK’lı gruplara şehirde savaşma konusunda, savaş taktikleri, el yapımı patlayıcılar ile tuzaklama eğitimleri verdi.

1-20160125122125.jpg

Bu eğitimlerle ilgili 2014 ve 2015 tarihli çok sayıda dokümanın yanı sıra operasyonlarda Alman menşeili çok sayıda mühimmat da ele geçirildi. Diyarbakır başta olmak üzere, bölgeye değişik ülkelerden çok sayıda ajanın, farklı kimliklerle gelerek, burada faaliyetlerde bulunduğu biliniyordu.

2-770.jpg

Bu arada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Merkel ile görüşmesinde bu konunun da gündeme geldiği iddia ediliyor. 

3-419.jpg

BUGÜN

Alman ajanları
 // Adıyaman'lı Akın
Eee öğretti de ne oldu, isterse bütün dünya eğitsin, vız gelir aslanlarımızın yanda. Teker teker geberiyorlar. PKK alışık oyuncak olmaya....
25 Ocak 2016 20:16
SONUÇ
 // CEM
Yani bizim istihbarat nal mı topluyormuş bunlar burada cirit atarken.Böyle 3.dünya ülkesi gibi mi olacağız artık bu ülkenin istihbaratı bi karar verse...
25 Ocak 2016 Pazartesi 16:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler