YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'da 16 kilometrelik tünel bulundu!
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’ya yönelik operasyonların 73’üncü gününde 8, 12 ve 16 kilometre uzaklıkta çıkışı olan 3 ayrı tünele ulaşıldı. Teröristlerin Sur’a giriş ve çıkış için kullandıkları tünel güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı.
Sur'da 16 kilometrelik tünel bulundu!
12 Şubat 2016 / 15:10 Güncelleme: 12 Şubat 2016 / 17:24

Şırnak Cizre’de sona eren terör örgütüne yönelik dev operasyonlar Diyarbakır’ın Sur ilçesinde hala devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı devam eden ilçede özel harekatçılar, bir yandan barikatları kaldırıyor bir yandan da hendekleri kapatıyor.

Operasyonların 73’üncü gününde güvenlik güçleri önemli bir adım attı.

Hasırlı ve Fatihpaşa Mahalleleri arasında teröristlerin karargah olarak kullandıkları tarihi bir yapıdan ilçenin altında bulunan yeraltı şehrine girişler olduğu ve bu girişlerin de karargah olarak kullanılan bölgeden 8-12 ve 16 kilometre uzaklıkta çıkışlarının oldukları ortaya çıktı.

YOLLAR TERÖRİSTLERİN KARARGAHINA ÇIKIYOR

Güvenlik kuvvetleri tarafından tespit edilen tünel giriş ve çıkışlarının birinin Sur’un güneydoğu yakasında bulunan Hevsel Bahçeleri tarafına bakan yamaçta bir evin içi veya bahçesinde olduğu, ikinci tünelin Sur ilçesinin güneyinde eskiden akaryakıt istasyonu olarak kullanılan bir bölgede, üçüncüsünün ise yeni Sur ilçesinin güneyinde bulunan Mardinkapı Mezarlığı alt tarafında olduğu tespit edildi.

Bu tünellerin teröristlerin karargah olarak kullandığı bölgeye kadar uzandığı ve teröristlerin güvenlik kuvvetlerine ateş ettikten sonra buraları kullanarak bölgeden kaçtıkları tespit edildi.

TÜNEL GİRİŞLERİ KONTROL ALTINA ALINDI

Güvenlik kuvvetlerinin tespit ettiği 3 tünel girişleri ablukaya alınarak teröristlerin kaçışları önlendi. Ayrıca mahalle içinde 200 metrelik dar bir alana sıkıştırılan teröristlerle çatışmalar devam ediyor.

Teröristler tarafından kullanılan binalarda açılan mazgallardan operasyona katılan güvenlik kuvvetlerine ateş açıldığı ve ateşin ardından teröristlerin bulundukları mazgalları terk ederek diğer binalara geçiş sağladıkları ve böylelikle kaçtıkları belirtildi.

 // kocaman ak yurek
Şerefsiz lağım fareleri...
13 Şubat 2016 07:23
heleşükür
 // murtaza
bu tüneller sadace bilinenler....
12 Şubat 2016 17:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler