YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şüphe uyandıran telefon
Silopi'de şehit olan polis memuru Gökmen Şimşek'in dayısı Silopi Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir kişinin kendisini arayarak "olayda ihmaller" olduğunu ileri sürdüğünü söyledi.
Şüphe uyandıran telefon
15 Mayıs 2011 / 11:24 Güncelleme: 15 Mayıs 2011 / 11:30

Şırnak’In Silopi ilçesinde şehit olan polis memurlarından Gökmen Şimşek’in ailesi, olayda ihmal olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Şehit Polis Şimşek’in dayısı Orhan Taştemel, Silopi Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru olduğunu belirten bir kişinin kendisini aradığını ve olayda ihmaller olduğunu iddia ettiğini söyledi.

Suistimal ve ihmal iddiası doğru mu

Arayan kişinin iddialarının kendilerinde şüphe uyandırdığını ifade eden Taştemel, “Arayan ve ismini vermeyen kişi, şehit yeğenimin devresiymiş, aynı yerde görev yapıyorlarmış. Olayda ihmal olduğuna dair birçok iddiası var. Bu iddiaların açığa çıkması acımızı bir nebze dindirebilir diye Edirne Başsavcılığına, Silopi Emniyet Müdürü Selim Kan hakkında ‘olayda suistimali ve ihmali bulunduğu’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundum. Bu konunun aydınlatılmasını diliyorum” dedi.

Keskin nişancılar o gün niye yok

Şimşek’in eniştesi Cengiz Taşdemir ise “olayda soru işaretleri” olduğunu ifade ederek, “Normalde çatıda iki keskin nişancı bulunması gerekirken o gün yokmuş. Gökmen Şimşek, şehit olduğu günün sabahı düğünü için İstanbul’a gelecekti. Saat 22.00’de nöbette ne işi vardı? İki gün sonra düğünü vardı” diye konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler